Небезпечний чадний газ

  • 16

Фото без опису     Оксид вуглецю або чадний газ це безколірний газ, що не має смаку і запаху, він погано розчиняється в воді, важчий від повітря. Виділяється при горінні без доступу повітря та при гноїнні.

     Оксид вуглецю не горить.

     Оксид вуглецю - кров'яна отрута, яка викликає загальне отруєння організму при дії виключно крізь органи дихання. Головна небезпека полягає в тому, що чадний газ через легені швидко проникає в клітини крові, заміняє кисень, що міститься в еритроцитах. Унаслідок цього в організмі виникає кисневе голодування (гіпоксія).

     В зв'язку з тим, що органи дихання і очі не відчувають присутності оксиду вуглецю, отруєння проходить зовсім непомітно. Отруєння може статися під час роботи бензинових двигунів, при згорянні природного газу, при пожежах та на деяких промислових підприємствах. Велика кількість смертельних випадків стається в закритих приміщеннях з відсутньою вентиляцією, наприклад, у гаражах.

     Ознаки та симптоми отруєння чадним газом: головний біль, нудота; задуха; потьмарення свідомості; м'язова слабість; червоний колір обличчя; тривала дія чадного газу може призвести до смерті.

     При легкому отруєнні відчувається биття в скронях, головний біль, слабкість, стискання в грудях, нежить, блювання.

     При отруєнні середнього ступеня, крім того порушується координація руху, синюшність шкіри, обличчя, оглушений стан, потемніння свідомості.

     При тяжкому отруєнні наступає непритомність, судорога: смерть настає від зупинки дихання.

     Засобами захисту єізолюючий протигаз, промисловий протигаз марки «СО», гіпкалітовий патрон. Дегазація за рахунок провітрювання приміщень. Пам'ятайте, що звичайний протигаз не захищає від чадного газу.

     Як же запобігти отруєнню чадним газом?

     Конфорки і духовки призначені тільки для приготування чи підігріву їжі! У жодному разі не можна вмикати конфорки чи духовку для обігріву приміщення!

     Колонку не можна залишати без нагляду. Перед тим, як приймати ванну, треба вимкнути колонку і тільки тоді заходити у воду.

     Перед опалювальним сезоном треба всім ретельно перевірити тягу у димоходах! Якщо її немає, треба звернутися в житлово-експлуатаційні організації чи до спеціалістів, які займаються прочищанням димохідних та вентиляційних каналів.

Інші статті

Всі статті