НЕ СПАЛЮЙТЕ СУХУ ТРАВУ НА ВІДКРИТИХ ТЕРИТОРІЯХ!

  • 102

Фото без описуЗ встановленням теплої погоди, все частіше можна побачити, як на господарських угіддях, уздовж автодоріг і в населених пунктах горить суха трава та сміття. Як правило, люди, які її підпалюють, переконані, що таким чином вони роблять корисну справу. Та, насправді, наражають на небезпеку себе, сусідів і суттєво погіршують стан довкілля. Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань. Часто до вогню потрапляє різне сміття, що істотно підсилює рівень забруднення повітря і збільшує шкоду для здоров’я.

          Дуже часто спалення сухої трави переростає у великомасштабні пожежі, адже швидкість поширення вогню по сухостою надзвичайно висока, також цьому значною мірою сприяє сильний посушливий вітер тому локалізувати такі загоряння на відкритих територіях дуже важко.

         Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів. У населених пунктах таке «господарювання» теж ні до чого доброго не призводить: спалення сухої трави, листя чи бадилля на присадибних ділянках переростає у неконтрольоване горіння, часто загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору.

Погіршення видимості на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод.

Пам’ятайте, спалювання сухої рослинності або її залишків не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищуючи живу природу, а й призводить до інших негативних наслідків, загрожуючи життю та здоров’ю людей.

Тому, щоб не трапилось лиха, варто дотримуватись елементарних правил поведінки:

  • очищати місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля;
  • не розкладати багаття поблизу звисаючих крон дерев, в хвойних молодняках, серед сухого очерету;
  • не залишати вогнище без нагляду;
  • не залишати місць відпочинку, не переконавшись, що вогонь погашено.


      Будьте уважними та обережними з вогнем.

     Давайте запобігати вогняному лиху разом.

Інші статті

Всі статті