Аферисти розповсюджують інформацію від "АТБ"
Допомога від "АТБ всім пенсіонерам України" - оголошення з таким змістом шириться соціальними мережами та на різних сайтах, схожих на інформаційні видання. Проте уся ця інформація - це вигадки шахраїв.
Аферисти розповсюджують інформацію про неіснуючі акції від торгової мережі. Аби брехня звучала переконливо і на неї велося якомога більше людей, шахраї підсилюють її посиланнями на офіційні державні установи та програми такі як "єДопомога". Проте вказані там електронні адреси - це фейкові платформи. Як тільки людина переходить за даним покликанням, вводить свої особисті дані, а згодом зазначає код, отриманий в смс-повідомленні, доступ до її електронного гаманця отримують шахраї.
У таку пастку аферистів потраплять чимало жителів територіальних громад. Правоохоронці наголошують, що інформацію про акції, виплати чи будь-яку допомогу потрібно дізнаватися з офіційних джерел. У жодному разі не переходити за сумнівними посиланнями, уважно перевіряти правильність URL-адреси сайту перед введенням конфіденційних даних, не вводити на сумнівних сайтах дані банківських карток і не повідомляти стороннім особам коди-підтвердження, які приходять.
Оператор "гарячої лінії" мережі магазинів "АТБ" розповіла, що про будь-які акції вони інформують безпосередньо на своєму офіційному сайті. Вона зазначила, що у їхній торговій мережі можна отримати безкоштовно лише продукти, але в обмін на сертифікат, виданий соціальними службами.
Пам'ятайте, ні Дія, ні Мінцифра не розсилають жодних SMS чи повідомлень у соцмережах! Про виплати ви можете дізнатися безпосередньо у своєму застосунку.