Бережанська міська рада
Тернопільська область, Тернопільський район

Яку причину анулювання реєстрації платника ПДВ в заяві за формою № 3-ПДВ повинен вказати суб’єкт господарювання при зміні системи оподаткування

Дата: 12.02.2024 16:57
Кількість переглядів: 89

Порядок анулювання реєстрації платників ПДВ регулюється ст. 184 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та регламентується розділом V Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233 (далі – Положення).

Згідно з підпунктом «в» п. 184.1 ст. 184 ПКУ анулювання реєстрації платника ПДВ відбувається, якщо будь-яка особа, зареєстрована як платник ПДВ, реєструється як платник єдиного податку, умова сплати якого не передбачає сплати ПДВ.

Для анулювання реєстрації платник ПДВ подає до контролюючого органу за місцем перебування на обліку заяву про анулювання реєстрації платника ПДВ за формою № 3-ПДВ, в якій зазначає причину анулювання реєстрації платника ПДВ, що складається із посилання на пункт, статтю ПКУ та посилання на норму ПКУ. Відповідна причина анулювання реєстрації платника ПДВ обирається суб’єктом господарювання із переліку причин анулювання, зазначених у додатку до заяви за формою № 3-ПДВ.

Відповідно до п. 293.3 ст. 293 ПКУ відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи (юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців) встановлюється у розмірі:

3 відсотки доходу – у разі сплати ПДВ згідно з ПКУ (п.п. 1 п. 293.3 ст. 293 ПКУ);

5 відсотків доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку (п.п. 2 п. 293.3 ст. 293 ПКУ).

Згідно з п. 293.2 ст. 293 ПКУ фіксовані ставки єдиного податку встановлюються для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої та другої груп.

Отже, при переході суб’єкта господарювання із сплати інших податків і зборів, встановлених ПКУ (із загальної системи оподаткування), на спрощену систему оподаткування, що не передбачає сплати ПДВ, у заяві за формою № 3-ПДВ має бути вказаний «Підпункт «в» пункту 184.1 статті 184 розділу V ПКУ» та норма ПКУ:

для юридичної особи або фізичної особи – підприємця, яка обрала відсоткову ставку єдиного податку для платників третьої групи у розмірі 5 відс., – «Особа є платником єдиного податку за ставкою, що не передбачає сплати податку на додану вартість відповідно до підпункту 2 пункту 293.3 статті 293 розділу XIV Кодексу, і не переходить у встановленому Кодексом порядку на сплату єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату податку на додану вартість»;

для фізичної особи – підприємця, яка обрала фіксовану ставку єдиного податку для платника першої або другої групи, – «Фізична особа - підприємець є платником єдиного податку за фіксованою ставкою відповідно до пункту 293.2 статті 293 розділу XIV Кодексу».

Водночас контролюючий орган виключає суб’єкта господарювання з реєстру платників ПДВ без подання таким суб’єктом заяви про анулювання реєстрації у разі, якщо у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування таким суб’єктом зроблено відповідну позначку (п. 5.4 розд. V Положення).

Згідно з п. 184.2 ст. 184 ПКУ якщо щодо особи, зареєстрованої платником ПДВ, до реєстру платників єдиного податку внесено запис про застосування спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати ПДВ, анулювання реєстрації проводиться контролюючим органом автоматично за даними реєстру платників єдиного податку.

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь