Про схвалення Прогнозу бюджету

Бережанської міської територіальної

громади на 2026–2028 роки

 

Відповідно до статті 751 Бюджетного кодексу України, підпункту 1 пункту «а» статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2025р. № 774 «Про схвалення бюджетної декларації на 2026-2028 роки», наказами Міністерства фінансів України від 23 травня 2025р. № 271 «Методичні рекомендації щодо організації середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні», від 02 червня 2021 року № 314 «Про затвердження типової форми прогнозу місцевого бюджету та Інструкції щодо його складання» (зі змінами), враховуючи лист Міністерства фінансів України від 09 липня 2025р. № 05120-08-6/19235 «Щодо особливостей середньострокового бюджетного планування та складання розрахунків до прогнозів місцевих бюджетів», на підставі власних повноважень, виконавчий комітет Бережанської міської ради,

 

В И Р І Ш И В:

 

1.     Схвалити Прогноз бюджету Бережанської міської територіальної громади на 2026–2028 роки, що додається.

2.     «Фінансовому управлінню» Бережанської міської ради внести на розгляд чергової сесії Бережанської міської ради Прогноз бюджету Бережанської міської територіальної громади на 2026–2028 роки.

3.     Контроль за виконанням даного рішення покласти на керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету міської ради Петра ГОНЧАРА.

 

 

Міський голова                                                         Ростислав БОРТНИК

 

 

 

 

СХВАЛЕНО

рішенням виконавчого комітету

Бережанської міської ради

від 28 серпня 2025 року № 1758

 

 

П Р О Г Н О З

бюджету Бережанської міської територіальної громади

____________________________________________________________

(найменування бюджету адміністративно-територіальної одиниці)

на  2026 - 2028 роки

__________________________

(середньостроковий бюджетний період)

 

(1954800000)

(код бюджету)

 

І. Загальна частина

 

Прогноз бюджету Бережанської міської територіальної громади на 2026- 2028 роки (надалі Прогноз) розроблено на виконання ст. 751 Бюджетного кодексу України, дію якої відновлено Законом України від 18.09.2024 № 3979-ІХ «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні та приведення окремих його положень у відповідність із законами України».

Прогноз бюджету Бережанської міської територіальної громади  на 2026 - 2028 роки – це стратегічний документ планування показників бюджету Бережанської міської територіальної громади (далі – міський бюджет), який є основою для складання проєкту бюджету на 2026 рік і визначає основні напрями дій у середньостроковій перспективі, які сприятимуть досягненню довгострокових стратегічних цілей.

Прогноз також розроблено відповідно до статті 752 Бюджетного кодексу України, підпункту 1 пункту "а" статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2025р. № 774 «Про схвалення бюджетної декларації на 2026-2028 роки», наказів Міністерства фінансів України від 23.05.2025р. № 271 «Методичні рекомендації щодо організації середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні», від 02.06.2021р. № 314 «Про затвердження типової форми прогнозу місцевого бюджету та Інструкції щодо його складання», листа Міністерства фінансів України від 09.07.2025 року № 05120-08-6/19235 «Щодо особливостей середньострокового бюджетного планування та складання розрахунків до прогнозів місцевих бюджетів», бюджетних пропозицій головних розпорядників бюджетних коштів на 2026-2028 роки.

 Прогноз сформовано  як дієвий механізм управління бюджетним процесом з метою встановлення взаємозв’язку між стратегічними цілями розвитку громади  та можливостями бюджету у середньостроковій перспективі, забезпечення прозорості, передбачуваності та послідовності бюджетної політики, досягнення економічної і соціальної ефективності політики місцевого розвитку, визначення довгострокових інвестиційних програм, досягнення організаційної чіткості і ефективності виконання задач, поставлених перед територіальною громадою.

В умовах тривалих бойових дій значно зростають видатки на підтримку військових формувань та заходи з обороноздатності; будівництво укриттів; підтримку ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України; впровадження нових, актуальних на даний час видів соціальних послуг.

На тлі реформування системи управління публічними інвестиціями обсяги капітальних видатків плануються також для реалізації публічних інвестиційних проєктів і програм публічних інвестицій відповідно до пріоритетного переліку, який буде затверджено інвестиційною радою.  

Прогноз базується на принципах збалансованості, обґрунтованості, ефективності та результативності.

Мета Прогнозу полягає у формуванні послідовної та передбачуваної бюджетної політики на рівні громади шляхом створення дієвого механізму управління бюджетним процесом, встановлення зв’язку між стратегічними цілями та можливостями бюджету в середньостроковій перспективі.

На середньострокову перспективу основними завданнями бюджетної політики є:

- концентрація ресурсів міського бюджету на виконанні пріоритетних цілей і завдань, спрямованих на відновлення і соціально-економічний розвиток територіальної громади;

- забезпечення ефективного управління бюджетними коштами, що забезпечить вчасне прийняття виважених рішень;

- застосування дієвих методів економії бюджетних коштів;

- забезпечення стабільного функціонування бюджетних установ та виконання заходів, передбачених цільовими бюджетними програмами;

- вжиття дієвих заходів щодо трансформування мережі бюджетних установ в установи нового типу, які спроможні надавати якісні послуги на рівні європейських стандартів;

- запровадження ефективних заходів з енергозбереження в бюджетних установах і закладах;

- визначення та виконання завдань соціально-економічного розвитку територіальної громади з врахуванням їх пріоритетності;

- дотримання принципу забезпечення рівних гендерних прав і можливостей під час розподілу видатків головними розпорядниками бюджетних коштів за бюджетними програмами;

- удосконалення системи результативних показників з метою підвищення якості надання послуг у відповідних сферах;

- підтримка структурних реформ в реальному секторі економіки;

- створення реального підґрунтя для виконання місцевими органами влади своїх повноважень в частині надання якісних публічних послуг та ефективного функціонування бюджетної системи;

- залучення інвестицій в економіку Бережанської міської територіальної громади.

На середньострокову перспективу основними цілями та очікуваними результатами, яких планується досягти в рамках виконання завдань Прогнозу, є:

-  забезпечення надходжень до міського бюджету з урахуванням позитивної динаміки у порівнянні з попередніми роками;

- підвищення прозорості та ефективності управління бюджетними коштами шляхом використання елементів програмно-цільового методу планування і виконання місцевих бюджетів;

- забезпечення фінансових пропорцій згідно з планом економічного і соціального розвитку територіальної громади;

- створення ефективної мережі бюджетних установ територіальної громади;

- розширення видів соціальних послуг населенню та підвищення їх якості;

- справедливий розподіл бюджетних коштів з урахуванням гендерних аспектів (особливостей умов життя та потреб жінок, чоловіків та/або їх груп) та їх врахування під час планування і виконання бюджетних програм;

- стимулювання інвестиційної складової бюджету територіальної громади;

- створення комфортних умов проживання в громаді.

Прогноз розрахований в умовах максимальної невизначеності, спричиненої активними бойовими діями, постійними змінами як зовнішніх, так і внутрішніх факторів впливу, невизначеності щодо подальшого розвитку безпекової ситуації, пришвидшення інфляційних процесів, динаміки міграційних процесів тощо.

Але незважаючи на умови максимальної невизначеності, трирічне планування сприяє більш ефективному розподілу ресурсів і підвищенню прозорості бюджетного процесу. Окрім того, його результати будуть корисними після стабілізації економічної ситуації, що буде особливо актуальним після завершення активних бойових дій.

Однак, існують ризики, які можуть вплинути на реалізацію цього Прогнозу.

Можливими ризиками невиконання прогнозних показників можуть бути:

  • тривалість і інтенсивність бойових дій;
  • торгівельна блокада на західних кордонах і на морі;

-   зміни в економічному середовищі викликані повномасштабним вторгненням Російської Федерації;

     -    міграція трудових ресурсів за кордон та за межі територіальної громади;

  • погіршення демографічної ситуації;
  • пришвидшення інфляційних процесів;

-  зростання тарифів на оплату комунальних послуг та енергоносіїв більшими темпами, ніж враховано в Прогнозі;

- погіршення результатів діяльності суб’єктів господарювання, що може    призвести до зменшення надходжень до бюджету податку на доходи фізичних  осіб, податку на прибуток;

- виникнення обставин непереборної сили природного, епідеміологічного,  політичного, соціального характеру тощо та прийняття органами влади рішень щодо введення заборон та обмежень, які унеможливлюють виконання суб’єктами господарювання договірних зобов’язань або є підставою для їх звільнення від податкових зобов’язань;

- зміни в податковому законодавстві стосовно надходжень до місцевих бюджетів в сторону їх скорочення.

Ці ризики можуть суттєво вплинути на досягнення визначених у Прогнозі цілей і загалом мати негативний вплив на соціально-економічне становище територіальної громади, тому даний Прогноз може бути скоригований як у бік поліпшення, так і в бік погіршення відповідно до зміни військової, політичної та економічної ситуації й можливої реалізації ризиків.

Заходами з мінімізації впливу фіскальних ризиків на показники бюджету є:   

- мобілізація додаткових ресурсів до бюджету,

- використання всіх наявних резервів залучення коштів;

- удосконалення інструментів бюджетного прогнозування.

Прогноз бюджету включає індикативні прогнозні показники: економічного і соціального розвитку громади, показники доходів, видатків, фінансування бюджету, прогнозні показники міжбюджетних трансфертів.

 

ІІ. Основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку

 

Показники соціально - економічного розвитку Бережанської міської територіальної громади на 2026 рік та на два наступних роки окреслюють курс розвитку економіки в цілому та визначають його перспективи на найближче майбутнє, із врахуванням економічних викликів, пов’язаних із війною.

Основне завдання економічного і соціального розвитку Бережанської міської територіальної громади – це підтримка обороноздатності Збройних Сил України, забезпечення належного функціонування усіх сфер життєдіяльності громади, безпечних умов проживання в умовах воєнного стану, надання широкого спектра соціальних послуг, вирішення соціальних питань, створення умов для економічного розвитку громади в умовах воєнного/післявоєнного стану, зміцнення міжнародних відносин, поліпшення екологічного стану довкілля.

Аналіз соціально-економічного розвитку Бережанської міської територіальної громади дозволяє розраховувати на щорічне зростання його показників, незважаючи на вплив факторів війни та пов’язаних із нею додаткових витрат та потенційних ризиків.

Так, демографічна ситуація в Бережанській МТГ протягом останніх років є стабільною. Кількість працездатного населення станом на 01.01.2025 становить 14 439,0 осіб, що складає 55,3% від загальної чисельності населення. Виробничий потенціал громади складається з понад 10 промислових підприємств, які забезпечують виробництво та реалізацію промислової продукції в таких галузях:

- деревообробна  -ТОВ «Ліс центр», ТОВ «Упіх»;

- промисловість будівельних матеріалів -  ТОВ «Бережанський цегельний завод « Керамік»;

- легка промисловість - ТОВ «Фабрика ВВ», ТзОВ « Христина»;

- харчова промисловість — ТОВ «Крона», ТОВ  «СТ Евері», ПП «Флюк», ПП « Агроспецгосп+».

- добувна промисловість – ТзОВ « Камінь Галичини».  

В громаді працюють експортоорієнтовані промислові та сільськогосподарські підприємства.

ТОВ «Успіх» у 2024 році експортовано паркет та паркетну дошку 7 993,2 кв.м., на суму 8 842,0 тис. грн (у 2023 році на суму 6 338,6 тис. грн). Країни експортери - Греція, Швеція, Італія, Грузія.

ТОВ «Ліс центр» у 2024 році експортовано 661 куб.м. дошки букової, на суму 10 170,1  тис. грн ( у 2023 році на суму 10 523,0 тис. грн). Країни експортери -   Польща, Румунія, Болгарія, Турція, Арабські Емірати.

ТОВ «Жива Земля Потутори» у 2024 році експортовано 193,5 тонн зерна  (пшениця «Спельта» -107 тонн, овес - 84 тонн, хвощ: «Мальва», «Первоцвіт» - 2,5 тонн)  на суму 5 486,8 тис. грн,  (у 2023 році 134,1 тонн  на суму 3 659,8 тис. грн). Країни експортери - Швейцарія, Німеччина.

 Чисельність штатних працівників на 01.01.2025 становила 6 493,0 осіб. Суттєва чисельність мешканців міста зайнята у малому та середньому бізнесі.

Чисельність працюючих у сфері підприємництва становить 2960 осіб.  У сфері малого та середнього підприємництва здійснюють діяльність 1028 суб’єктів  господарювання,  з  яких  1028  фізичних  осіб-підприємців, 6 – середніх підприємств, 58 – малих підприємств.

Значну увагу Бережанська міська територіальна громада приділяє залученню інвестицій в галузь охорони здоров’я. Обсяг капітальних інвестицій в інфраструктуру  КНП “Бережанська центральна міська лікарня” міської ради становив понад 15 млн. гривень.

У бюджетній сфері громади перспективними напрямками реалізації енергоефективності є проведення санації будівель та споруд, модернізація котельного обладнання.

Пріоритетними напрямками розвитку Бережанської міської територіальної громади на 2026-2028 роки  визначено: «Підвищення економічної спроможності територіальної громади», «Громада якісного життєвого середовища», «Екологічна чиста, безпечна, енергоефективна громада».

Основні прогнозні показники економічного і соціального

розвитку Бережанської міської територіальної громади

на 2026-2028 роки.

п/п

Показники

Один. виміру

2024

факт

2025

очікував

не

2026

прогноз

2027

прогноз

2028

прогноз

1

Чисельність наявного населення

осіб

26115

26200

26200

26200

26200

2

Обсяг реалізованої промислової продукції

тис.

грн

370694,5

389229,2

408690,7

429125,2

450581,5

3

Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу

грн

14 195,7

14 856,0

15 598,9

16 378,8

17 197,8

4

Експорт

млн.

грн

24,5

25,7

27,0

28,3

29,8

5

Кількість суб’єктів підприємництва

тис.

од

1,03

1,04

1,05

1,6

1,1

6

Чисельність працюючих у сфері підприємництва

тис.

осіб

2,96

3,10

3,25

3,40

3,59

7

Надходження до бюджету громади від суб’єктів підприємництва

млн.

грн

1,03

1,04

1,05

1,6

1,1

8

Середньооблікова кількість штатних працівників

осіб

6493

6543

6543

6543

6600

9

Кількість зареєстрованих безробітних

осіб

130

135

140

145

130

10

Середньомісячна заробітна плата

грн

14141,5

14848,0

15590,0

16370,0

17188,0

Крім того під час підготовки Прогнозу враховано: 

Індекс споживчих цін  (у середньому до попереднього року):

2026 рік – 109,7%;

2027 рік – 107,1%;

2028 рік – 105,6%.   

Розміри мінімальної заробітної плати:

з 1 січня 2026 року – 8 688 гривень;

з 1 січня 2027 року – 9 374 гривні;

з 1 січня 2028 року – 10 059 гривень.

Розміри посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки:

з 1 січня 2026 року – 3 470 гривень;

з 1 січня 2027 року – 3 744 гривні;

з 1 січня 2028 року – 4 018 гривень.

 

Прожитковий мінімум:

  на одну особу                        для працездатних осіб      для осіб, які втратили

                                                                                               працездатність                    

2026 рік      3171 гривень             3288 гривень                    2564 гривень

2027 рік      3358 гривень             3482 гривень                    2715  гривень

2028 рік      3536 гривень             3667 гривень                    2859  гривень                                               

 

Міжбюджетні трансферти, передбачені в обсягах визначених Бюджетною декларацією та прогнозами місцевих бюджетів.

 

ІІІ. Загальні показники бюджету

 

Прогнозні показники бюджету на 2026-2028 роки включають прогнозні показники міського бюджету за основними видами доходів, фінансування, видатків, а також обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій територіальної громади.

У цілому фінансовий ресурс Прогнозу міського бюджету на 2026-2028 роки становить:

ДОХОДИ

2026 рік –  245 367 220 грн (зростання до 2025 року на 13,3 %);

2027 рік –  282 874 420 грн (зростання до 2026 року на 15,3 %);

2028 рік –  300 249 400 грн (зростання до 2027 року на 6,1 %).

ВИДАТКИ

2026 рік –  245 367 220 грн (зростання до 2025 року на 8,2 %);

2027 рік –  282 874 420 грн (зростання до 2026 року на 15,3 %);

2028 рік –  300 249 400 грн (зростання до 2027 року на 6,1 %).

Загальні показники бюджету Бережанської міської територіальної громади на 2026-2028 роки наведені у додатку 1 до цього Прогнозу.

 

ІV. Показники  доходів бюджету

 

Прогноз доходів бюджету територіальної громади розроблено на основі норм чинного Бюджетного та Податкового кодексів України, інших законодавчих, нормативних актів.

Показники доходів бюджету наведені у додатку 2 до «Прогнозу бюджету Бережанської міської територіальної громади на 2026-2028 роки».

Обсяг дохідної частини бюджету Бережанської міської територіальної громади на 2026 рік прогнозується у сумі 245 367 220,0 гривень, з них:

- доходи без урахування міжбюджетних трансфертів – 153 690 000,0 гривень (в тому числі: обсяг загального фонду 150 000 000 гривень, обсяг спеціального фонду 3 690 000 гривень), з них податкові надходження – 146 684 000,0 гривень, неподаткові надходження (в тому числі власні надходження бюджетних установ) – 5 264 000,0 гривні, доходи від операцій з капіталом – 1 500 000,0 гривень, цільові фонди – 242 000,0 гривень);

- офіційні трансферти – 91 677 220,0 гривень  (в тому числі: базова дотація – 34 435 300,0 гривень, освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам – 56 990 400,0 гривень, інші субвенції з місцевого бюджету – 251 520,0 гривень).

Обсяг дохідної частини бюджету Бережанської міської територіальної громади на 2027 рік прогнозується у сумі 282 874 420,0 гривень, з них:

- доходи без урахування міжбюджетних трансфертів – 183 353 000,0 гривень (в тому числі: обсяг загального фонду 180 000 000 гривень, обсяг спеціального фонду 3 353 000 гривень), з них податкові надходження – 176 507 200,0 гривень, неподаткові надходження (в тому числі власні надходження бюджетних установ) – 5 495 800,0 гривні, доходи від операцій з капіталом – 1 100 000,0 гривень, цільові фонди – 250 000,0 гривень);

- офіційні трансферти – 99 521 420,0 гривень  (в тому числі: базова дотація – 37 734 300,0 гривень, освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам – 61 490 500,0 гривень, інші субвенції з місцевого бюджету – 296 620,0 гривень).

Обсяг дохідної частини бюджету Бережанської міської територіальної громади на 2028 рік прогнозується у сумі 300 249 400,0 гривень, з них:

- доходи без урахування міжбюджетних трансфертів – 192 818 000,0 гривень (в тому числі: обсяг загального фонду 189 000 000 гривень, обсяг спеціального фонду 3 818 000 гривень), з них податкові надходження – 185 349 600,0 гривень, неподаткові надходження (в тому числі власні надходження бюджетних установ) –  5 708 400,0 гривні, доходи від операцій з капіталом – 1 500 000,0 гривень, цільові фонди – 260 000,0 гривень);

- офіційні трансферти – 107 431 400,0 гривень  (в тому числі: базова дотація – 41 440 800,0 гривень, освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам – 65 990 600,0 гривень).

При прогнозуванні обсягу доходів бюджету Бережанської міської територіальної громади на 2026-2028 роки враховано:

- фактичне виконання дохідної частини бюджету громади за результатами звітного періоду 2024 року;

- фактичне виконання дохідної частини бюджету міської територіальної громади станом на 01.07.2025року;

- макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2026- 2028 роки, визначені Бюджетною декларацією на 2026-2028 роки, що затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.2025 № 774;

- підвищення розміру прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати (що призведе до зміни розмірів деяких податків і зборів: ПДФО, єдиного податку, транспортного податку, податку на нерухомість, туристичного збору, адміністративних штрафів, держмита) та посадового окладу (тарифної ставки) працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сітки;

- застосування чинних ставок загальнодержавних податків;

- зупинення тимчасового спрямування до загального фонду бюджету громади податку на доходи фізичних осіб у розмірі 4 відсотки за рахунок відповідного зниження нормативу відрахування такого податку до загального фонду державного бюджету;

- спрямування, починаючи з 2027 року, податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення військовослужбовців, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України у розмірі 60 відсотків на відповідній території України до загального фонду  бюджетів територіальних громад;

- зростання ВВП на рівні держави, у відсотках до попереднього року: 2026 -104,5 відсотків, 2027 – 105,0 відсотків та 2028 -105,7 відсотків;

- застосування індексу споживчих цін, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель населених пунктів;

- застосування по чотирьох населених пунктах Бережанської  громади з 01 січня  2026 року нової нормативної грошової оцінки земель, затвердженої 20.05.2025 року  рішенням сесії №2252 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель с. Лісники», рішенням сесії №2251 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель с. Посухів», рішення сесії №2249 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель с. Рай», рішенням сесії №2250 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель с. Потутори»;

- застосування ставок місцевих податків, встановлених рішеннями сесії Бережанської  міської ради:

  • рішення № 317 від 08.07.2021 року «Про встановлення ставок туристичного збору на території Бережанської міської територіальної громади» (зі змінами);
  • рішення № 318 від 08.07.2021 року «Про встановлення ставок єдиного податку на території Бережанської міської територіальної громади» (зі змінами);
  • рішення № 319 від 08.07.2021 року «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на території Бережанської міської територіальної громади» (зі змінами);
  •  рішення № 320  від 08 липня 2021 року  «Про встановлення ставок та пільг  податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Бережанської міської територіальної громади» (зі змінами);
  • рішення № 321  від 08 липня 2021 року  «Про встановлення ставок збору за місця для паркування транспортних засобів на території Бережанської міської територіальної громади» (зі змінами);
  • рішення № 1265  від 11 липня 2023 року  «Про встановлення ставок транспортного податку на території Бережанської міської територіальної громади (зі змінами);

- втрати бюджету від надання пільг по місцевих податках і зборах близько 1 600 000 грн;

- застосування з 01 січня  2026 року ставок орендної плати за земельні ділянки, встановлених рішенням Бережанської міської ради від 23 січня 2025 року № 2100 «Про затвердження Положення про встановлення розміру та справляння орендної плати за земельні ділянки комунальної власності Бережанської міської територіальної громади».

З урахуванням прогнозу основних макроекономічних показників економічного та соціального розвитку країни, динаміки бази оподаткування, ефективності податкового адміністрування, загальні показники доходів бюджету Бережанської міської територіальної громади на 2026-2028 роки зростають,  а саме: у 2026 році порівняно з плановим показником 2025 року  на   36 870 020,0  гривень  або 17,7 %, у 2027 році порівняно з прогнозним показником 2026 року на 37 507 200 грн  або на 15,3%, а у 2028 році порівняно з прогнозним показником 2027 року 17 374 980,0  грн  або на 6,1 %.

Основним бюджетоутворюючим джерелом дохідної бази залишається податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), питома вага якого щорічно  складатиме близько 55,0%. При його обрахунку взято до уваги частку зарахування до бюджетів громад, а саме, 60% замість 64%, а також відновлення починаючи з 2027 року  зарахування  так званого силового ПДФО (за КБК 11010200), ріст мінімальної зарплати на рівні держави  та середньомісячної по громаді, тощо.

Відтак,  прогнозні обсяги ПДФО  на 2026-2028 роки до бюджету громади складуть  82 690 000 грн, 108 500 000 грн  та 113 595 000 грн  відповідно. Щорічний приріст до попереднього року  становитиме: у 2026 році – 110,8 %, у 2027 році – 131,2 %, у 2028 році – 104,7% .

Місцеві податки і збори становитимуть 45 880 000,0 грн, 49 097 000,0 грн та  52 292 000,0 грн, відповідно, основну питому вагу яких складуть податок на майно та єдиний податок. Відповідно, податок на майно у 2026-2028 роках складе 16 250 000,0 грн, 17 399 000,0 грн, 18 487 000,0 гривень. Надходження єдиного податку щорічно зростатимуть в основному, за рахунок росту мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Темпи росту єдиного податку прогнозуються у 2026 році на рівні 111,7 %, у 2027 році – 107,0 % та у 2028 році – 106,7%. 

Прогнозні надходження акцизного податку на 2026-2028 роки розраховані виходячи з фактичних надходжень, розширення бази оподаткування, за ставкою 5% в частині акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (пива, алкогольних напоїв), з урахуванням вимог діючого законодавства щодо зарахування до бюджетів територіальних громад акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та 13,44% акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального. Темпи росту акцизного податку прогнозуються у 2026 році на рівні 104,4%, у 2027 році – 104,5% та у 2028 році – 102,9%.

Серед неподаткових надходжень найбільшу бюджетоутворюючу функцію у 2026-2028 роках виконуватимуть  власні надходження бюджетних установ, кошти від продажу землі, плата за надання інших адміністративних послуг та ін.

Для виконання пріоритетних завдань передбачається здійснити у 2026-2028 роках наступні заходи:

- створення нових робочих місць,  проведення обстежень співбесід  з  суб’єктів господарювання щодо дотримання норм законодавства в частині оплати праці у розмірі не менше мінімальної заробітної плати - очікуваний результат – підвищення рівня зайнятості та соціального забезпечення населення, зростання надходжень податку на доходи фізичних осіб;

- проведення  інвентаризації земельних ділянок, перегляд укладених договорів оренди земельних ділянок на предмет відповідності розміру орендної плати нормам Податкового кодексу України, що забезпечить збільшення надходжень плати за землю;

- створення баз оподаткування по податку на майно відмінного від земельної ділянки по юридичних та фізичних особах, що дасть можливість залучення до бюджету громади додаткових надходжень;

- моніторинг податкового боргу платників податків до бюджету та проведення роботи з платниками  щодо його зменшення.

 

V. Показники фінансування бюджету, показники місцевого боргу, показники надання місцевих гарантій, обсягу гарантійних зобов'язань та гарантованого Бережанською міською територіальною громадою боргу

 

Показники фінансування бюджету Бережанської міської територіальної громади на 2026-2028 роки наведено у додатку 3 до цього Прогнозу.

Протягом 2026-2028 років отримання кредитів в банківських і фінансових установах на реалізацію публічних інвестиційних проєктів, програм публічних інвестицій та надання місцевих гарантій не планується.

Враховуючи обмеженість доходних джерел бюджету розвитку, визначених статтею 71 Бюджетного кодексу України, та необхідність спрямування обсягу видатків на фінансування публічних інвестиційних проєктів, визначених Середньостроковим планом пріоритетних публічних інвестицій Бережанської міської територіальної громади на 2026-2028 роки прогнозні показники фінансування бюджету враховують передачу коштів із загального фонду бюджету до спеціального фонду.

Профіцит за загальним фондом та дефіцит за спеціальним фондом бюджету громади визначений у сумах:

на 2026 рік – 11 000 000 грн,

на 2027 рік – 25 400 000 грн,

на 2028 рік – 31 000 000 грн.

Показники місцевого боргу бюджету Бережанської міської територіальної громади (додаток 4) Прогнозом бюджету на 2026-2028 роки не передбачені. Показники надання місцевих гарантій, обсягу гарантійних зобов‘язань та гарантованого міською територіальною громадою боргу (додаток 5) Прогнозом бюджету на 2026-2028 роки не передбачені.

На 2026-2028 роки публічні інвестиції плануються в таких обсягах:

2026 рік – 8 000 000грн, 2027 рік – 14 000 000 грн, 2028 рік – 16 000 000 грн, з них за рахунок передачі коштів із загального фонду бюджету до спеціального фонду бюджету: 2026 рік – 6 500 000грн, 2027 рік – 12 900 000 грн, 2028 рік – 14 500 000 гривень.

Пріоритетні галузі та основні напрями публічного інвестування на 2026 –2028 роки відповідно до Державної Стратегії регіонального розвитку на 2021-2028 років визначаються Середньостроковим планом пріоритетних публічних інвестицій на 2026–2028 роки.

Обсяги публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій Бережанської міської територіальної громади на 2026-2028 роки відображені у додатку 9.

    

VІ. Показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету

 Основними цілями видаткової політики Бережанської міської територіальної громади є:

- забезпечення стабільного функціонування бюджетних установ та виконання заходів, передбачених міськими цільовими програмами. Подальше зміцнення матеріально-технічної бази бюджетних закладів;

- підвищення результативності та ефективності управління бюджетними коштами шляхом здійснення оптимізації витрат бюджету та застосування дієвих методів економії;

- забезпечення в повному обсязі потреби в асигнуваннях на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених чинним законодавством умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, проведення розрахунків за електричну, теплову енергію, водопостачання, водовідведення та природний газ, які споживаються бюджетними установами і організаціями;

- забезпечення економного режиму використання енергоносіїв, в тому числі шляхом спрямування коштів бюджету на впровадження енергоефективних та енергозберігаючих проектів в бюджетній сфері.

При формуванні видаткової частини бюджету у середньостроковому періоді основним прагненням є досягнення цілей державної політики в межах ресурсних можливостей міського бюджету, спрямовуючи кошти на заходи відповідно до їх пріоритетності і актуальності, а також з урахуванням ефективності їх використання та можливої економії коштів за діючими бюджетними програмами.  

На прогнозні показники видатків вплинули: зміна розміру мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника І-го тарифного розряду ЄТС, прожиткового мінімуму, індексу інфляції тощо. При цьому враховано діючу мережу бюджетних установ, з урахуванням заходів з оптимізації, контингент отримувачів допомоги та інших соціальних виплат.

З метою якісного подолання наслідків війни, зменшення нерівності та побудови інклюзивного суспільства, стійкого до майбутніх викликів у Прогнозі враховано гендерні аспекти у відповідних галузях тобто особливі та відмінні фізичні, соціальні, економічні характеристики і життєвий досвід різних соціально-демографічних груп жінок і чоловіків, дівчат і хлопців.

Прогнозні показники видатків міського бюджету на  2026-2028 роки визначені в межах показників дохідної частини міського бюджету на  2026-2028 роки з урахуванням подальшого підвищення мінімальних соціальних стандартів. Насамперед враховані вимоги статті 77 Бюджетного кодексу України щодо забезпечення в першочерговому порядку потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ, проведення розрахунків за електричну енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами. Дані видатки передбачені з урахуванням заходів щодо їх оптимізації та ефективного використання.

Також враховані обсяги видатків, необхідні для забезпечення стабільної роботи установ та закладів соціально - культурної сфери, а також виконання в межах фінансових можливостей міських (регіональних) програм.

Граничні показники видатків бюджету Бережанської міської територіальної громади головним розпорядникам коштів на 2026-2028 роки наведені у додатку 6 до цього Прогнозу, граничні показники видатків бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування бюджету Бережанської міської територіальної громади на 2026-2028 роки наведені у додатку 7 до цього Прогнозу.

 

Державне управління

 Пріоритетними завданнями апарату міської ради та її виконавчих органів є належне фінансове забезпечення функціонування органів місцевого самоврядування для здійснення ними повноважень, визначених Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими нормативно-правовими актами.

У 2026 – 2028 роках передбачається здійснити такі заходи:

- забезпечення прозорості, відкритості в діяльності органів місцевого самоврядування;

- запровадження ефективної системи моніторингу та оцінки якості надання адміністративних послуг;

- впровадження сучасних інформаційних технологій в  діяльності місцевого самоврядування;

- подальший розвиток прозорої системи в прийнятті рішень органами місцевого самоврядування;

- доступність і належна якість публічних послуг, що надаються службами міської ради;

- створення належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для забезпечення здійснення органами місцевого самоврядування власних і делегованих повноважень;

- створення комплексної системи електронного урядування;

- поліпшення бізнес-клімату, створення сприятливих умов для стабільної та ефективної роботи суб’єктів підприємництва.

Основними результатами, яких планується досягти, є:

-  забезпечення якісного, максимально зручного та комфортного обслуговування громадян;

- організація надання адміністративних послуг у найкоротший строк та за мінімальної кількості відвідувань суб’єктів звернень;

- розширення переліку надання адміністративних послуг;

- поліпшення управління комунальною власністю територіальної громади міста шляхом оптимізації структури комунальної власності та підвищення ефективності використання майна.

 

Освіта

Пріоритетом розвитку галузі є забезпечення доступності високоякісної освіти відповідно до європейських стандартів освітньої системи.

В умовах розробки на державному рівні подальших кроків реформування галузі «Освіта» та запровадження на місцевому рівні системи її модернізації завданнями розвитку галузі на 2026 – 2028 роки є:

- формування недискримінаційного освітнього середовища з урахуванням Концепції реалізації державної політики “Нова українська школа” на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. №988, створення безбар’єрного, інклюзивного середовища дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення;

- забезпечення рівних прав та можливостей осіб жіночої і чоловічої статі, запобігання та протидія будь-якій дискримінації;

- використання форм та методів навчання/виховання, що сприяють створенню атмосфери взаємоповаги, взаємодії, інклюзивності, унеможливлюють дискримінаційне ставлення один до одного всіх суб’єктів освітнього процесу;

- забезпечення умов для формування ефективної мережі закладів освіти із урахуванням інтересів учасників освітнього процесу;

- забезпечення державної підтримки щодо перебування учнів початкових класів у школах протягом усього дня з метою сприяння зайнятості батьків;

- забезпечення реалізації права кожної дитини на повноцінне харчування, зниження рівня захворюваності, підтримку фізичного та психічного здоров’я школярів;

- забезпечення доступу до дошкільної освіти з метою повернення батьків, особливо матерів, на ринок праці;

- забезпечення військової, національно-патріотичної підготовки в закладах освіти різного рівня, позбавлення стереотипних уявлень про роль жінок і чоловіків;

- створення сучасного освітнього середовища, яке забезпечить необхідні умови, засоби і технології для навчання учнів, освітян, батьків;

- облаштування безпечних умов для проведення освітнього процесу в закладах освіти з метою забезпечення доступності і безперервності освіти незалежно від безпекової ситуації;

- удосконалення методичного та кадрового забезпечення інклюзивної освіти, використання результатів сучасних досліджень та кращих практик в реалізації інклюзивної моделі навчання;

- надання освітніх послуг учням з особливими освітніми потребами максимально наближено до місця проживання та з урахуванням їх індивідуальних потреб і можливостей;

- реформування дошкільної освіти та загальної середньої освіти;

- розбудова Нової української школи;

- розвиток і підтримка системи роботи з обдарованою і талановитою молоддю, різнобічний розвиток індивідуальності дитини, її задатків і здібностей;

- створення належних умов для здобуття високоякісної освіти дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, та дітьми, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, соціальної адаптації;

- цифрова трансформація освіти шляхом забезпечення централізованого збору даних про учнів і вчителів, подальший розвиток аналітичних інформаційних систем управління освітою та баз даних для прийняття якісних управлінських рішень, налагодження електронної інформаційної взаємодії між публічними електронними реєстрами, дебюрократизацію освітнього процесу.

Основними результатами, яких планується досягти:

- надання якісних освітніх послуг;

- перехід від принципів догляду до принципів розвитку дитини у дошкільних навчальних закладах;

- створення умов для функціонування гнучкої та оптимальної мережі різних 

     типів освітніх послуг для дітей раннього та дошкільного віку;

- розширення можливості соціальної інтеграції різних категорій дітей з  відхиленнями в розвитку, поведінці, обмеженими можливостями здоров’я та особливими освітніми потребами;

- виховання в дітей любові до праці, розвиток розумових та творчих здібностей, умінь, навичок з метою орієнтації їх на свідомий вибір майбутньої професії;

- виховання патріотично налаштованої молоді.

    

Охорона здоров’я

Міська рада є засновником 2-х комунальних закладів охорони здоров’я: Комунального некомерційного підприємства «Бережанська  центральна міська лікарня» Бережанської міської ради та Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної (медико-санітарної) допомоги» Бережанської міської ради. Реформи в галузі будуть спрямовані на адаптацію медичних послуг до нових викликів, забезпечення доступу до медичної допомоги для цивільних і військових, розвиток реабілітаційних послуг та протезування. Заплановано розвиток системи громадського здоров'я та цифровізацію охорони здоров'я для ефективного управління і прозорого використання коштів. Для підтримки системних реформ в даній галузі з міського бюджету фінансуватиметься  місцева програма розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я, зокрема, щодо оновлення матеріально-технічної бази, капітального ремонту, реконструкції, а також надання населенню медичних послуг та інші заходи в рамках міських цільових програм в охороні здоров’я.

У 2026-2028 роках передбачається здійснення таких заходів:

- створення спроможної системи громадського здоров'я, переорієнтація системи охорони здоров’я від політики лікування до політики профілактики захворювань;

- відшкодування витрат закладів охорони здоров’я по оплаті житлово-комунальних послуг;

- переоснащення комунальних некомерційних підприємств сучасним лікувально-діагностичним обладнанням;

- проведення капітальних ремонтів приміщень лікувальних закладів;

- впровадження у діяльність лікувальних закладів новітніх технологій;

-  забезпечення виконання державних і міських програм, спрямованих на поліпшення показників здоров’я населення, стабілізацію ситуації із серцево-судинними захворюваннями, захворюваннями на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, тощо;

- удосконалення процесу управління на основі подальшого розвитку інформаційного середовища системи охорони здоров’я;

створення безбар’єрного простору для людей з інвалідністю, ветеранів з інвалідністю, людей старшого віку, молоді, жінок та батьків з маленькими дітьми.

Основні результати, яких планується досягти: 

- забезпечення населення високоякісними і доступними медичними послугами та створення сприятливих умов життєдіяльності людини, розвиток системи громадського здоров’я;

- підвищення доступності і якості медичних послуг;

- запровадження нових підходів до організації роботи закладів охорони здоров’я та їх фінансового забезпечення;

- створення стимулів для здорового способу життя населення й здорових умов праці;

- зниження рівнів загальної захворюваності населення.

 

Соціальний захист та соціальне забезпечення

В рамках цієї галузі з міського бюджету фінансуватиметься  утримання комунальної установи «Бережанський центр надання соціальних послуг – «ДОПОМОГА», реалізація заходів місцевих цільових програм.

Мешканці територіальної громади отримають соціально-побутові, психологічні, соціально-педагогічні, соціально-медичні, соціально-економічні,  юридичні, інформаційні та інші соціальні послуги.

Пріоритетними завданнями у сфері соціального захисту та соціального забезпечення є:

- створення умов для надання всебічної соціальної допомоги найбільш вразливим верствам населення;

- забезпечення соціальної підтримки дітей війни, осіб з інвалідністю та громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- забезпечення вирішення інших соціально-побутових проблем по заявах громадян;

- вирішення питань соціального захисту осіб з інвалідністю;

- соціальна підтримка сімей з дітьми та осіб, які опинились в складних життєвих обставинах;

- соціальна підтримка внутрішньо переміщених осіб;

- створення безбар’єрного простору для людей з інвалідністю, людей похилого віку;

- удосконалення підходів, спрямованих на реалізацію прав дітей, їх соціального захисту, всебічного розвитку та виховання в сімейному оточенні.  

У 2026-2028 роках передбачається здійснення таких заходів:

- надання одноразової грошової допомоги громадянам міста, які опинились в скрутному матеріальному становищі;

- надання матеріальної допомоги учасникам бойових дій та членам їх сімей, членам сімей загиблих Захисників і Захисниць;

- надання матеріальної допомоги сім’ям, які виховують дітей з інвалідністю;

- компенсація збитків від пільгового перевезення окремих категорій громадян автомобільним та залізничним транспортом;

- удосконалення механізму надання реабілітаційних послуг, зокрема соціальних, психологічних, з професійної реабілітації, медичного супроводу тощо;

- формування гендерної культури та усунення гендерних стереотипів у суспільстві;

- удосконалення механізму запобігання та протидії насильству в сім’ї, формування громадського неприйняття будь-яких форм насильства.

Основні результати, яких планується досягти:

- створення доступного середовища, що сприятиме зростанню рівня та якості життя цих верств населення;

- поліпшення соціальної ситуації.  

    

Культура

Закладами культури надаватимуться послуги із забезпечення інформування і задоволення творчих потреб громадян, їх естетичного виховання, розвитку та  духовного збагачення, залучення населення до надбань національної  і світової історико-культурної спадщини.

Головними пріоритетами галузі будуть:

- реалізація прав громадян на свободу літературної та художньої творчості, вільного розвитку культурно-мистецьких процесів, доступності всіх видів культурних послуг для кожного;

- розроблення та здійснення заходів щодо забезпечення умов для відродження і розвитку української культури, культурної самобутності корінних народів і національних меншин;

- забезпечення доступності до інформації, культурних надбань, ресурсів, нових технологій та сучасних форм культурного самовираження незалежно від статусу, приналежності до певної соціальної чи етнічної групи з метою соціального, духовного розвитку, творчої реалізації особистості заради дотримання миру, європейських цінностей.

Передбачається виконання таких завдань: 

- створення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, підтримку культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір, створення умов для повернення митців із-за кордону;

- меморіалізація російсько-української війни, зокрема шляхом створення виставок і творів мистецтва, присвячених подіям російсько-української війни, запровадження відповідних освітніх програм та музейних просторів;

- забезпечення розвитку і застосування української мови в усіх сферах суспільного життя;

- створення конкурентоспроможного середовища у сфері музичного, хореографічного, образотворчого мистецтва за допомогою популяризації, підтримки та розвитку професійного мистецтва, підтримки сучасних культурних проєктів;

- збереження пам’ятників, посилення захисту культурних цінностей та культурної спадщини, відновлення ефективної системи управління охороною культурної спадщини на всіх рівнях;                                                                                                                           

- зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури;

- проведення міських конкурсів, фестивалів, виставок для учнів та викладачів шкіл естетичного виховання;

- зміцнення кадрового потенціалу працівників галузі “Культура і мистецтво” міста шляхом підвищення їх фахового рівня та проведення інноваційних семінарів, курсів підвищення кваліфікації тощо.

Результативні показники, яких планується досягти:                     

- створення умов для задоволення культурних потреб населення громади, творчого розвитку, естетичного виховання громадян;

- формування гармонійного культурного середовища;

- збільшення чисельності населення, охопленого культурно-дозвіллєвою діяльністю, бібліотечним обслуговуванням;

- збереження, розвиток та вивчення національної культурної спадщини;

- приведення матеріально-технічної бази закладів культури у відповідність до сучасних вимог;

- поповнення та оновлення бібліотечних фондів, запровадження нових інформаційних послуг;

- надання якісних культурно-мистецьких послуг;

- охорона нематеріальної культурної спадщини;

створення безбар’єрного простору для людей з інвалідністю, ветеранів з інвалідністю, людей старшого віку, молоді, жінок та батьків з маленькими дітьми.                               

Фізична культура і спорт

В рамках цієї галузі з міського бюджету фінансуватиметься утримання комунального підприємства «СПОРТРЕСУРС», дитячо-юнацька спортивна школа та реалізація місцевих програм по галузі фізкультури та спорту.

Пріоритетами розвитку галузі будуть залучення широких верств населення до масового спорту, популяризація здорового способу життя, забезпечення максимальної реалізації здібностей обдарованої молоді в дитячо-юнацькому спорті, створення умов для занять фізичною культурою і спортом.

У 2026-2028 роках передбачається здійснення таких заходів:

- підвищення рівня залучення населення до занять фізичною культурою та масовим спортом, удосконалення механізму утворення та утримання мережі сучасних спортивних споруд;

- залучення населення з обмеженими фізичними можливостями до систематичних занять фізичною культурою та спортом, розвиток фізичної культури і спорту в навчально-виховній сфері;

- удосконалення механізмів морального та матеріального заохочення високих спортивних результатів;

- створення стимулів для здорового способу життя й здорових умов праці шляхом розвитку інфраструктури для занять спортом та активного відпочинку;

-  розширення можливостей та активізація участі молоді в життєдіяльності територіальної громади міста;

- забезпечення участі молоді в змаганнях обласного та міжнародного рівня;

- створення безбар’єрного простору для людей з інвалідністю, ветеранів з інвалідністю, людей старшого віку, молоді, жінок та батьків з маленькими дітьми.

 

Житлово-комунальне господарство

Даний напрямок передбачає утримання комунального підприємства «Господар» (щодо благоустрою населених пунктів та утримання, ремонту автомобільних доріг; теплопостачання бюджетних установ та підприємств державної та комунальної форми власності) та комунального підприємства «Добробут (забезпечення діяльності водопровідно-каналізаційного господарства).

Пріоритетними завданнями житлово-комунального господарства у прогнозному періоді буде надання населенню якісних комунальних послуг, забезпечення якісного зовнішнього освітлення вулиць, комплексний благоустрій території міста, покращення якості і забезпечення питною водою населення громади, поліпшення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг місцевого значення.

У 2026-2028 роках передбачається здійснити такі заходи:

- модернізація теплових мереж, котлів, системи теплоізоляції;

- модернізація систем водопостачання, водовідведення та очисних споруд;

- благоустрій території громади;

-  утримання кладовищ, забезпечення утримання в належному стані місць поховань учасників бойових дій;

- утримання малих архітектурних форм;

- покращення технічного стану водогонів та артезіанських свердловин;

- проведення капітального та поточного ремонту доріг місцевого значення;

- забезпечення належного утримання комунальних доріг;

- відновлення та створення нових зелених зон культурно-масового відпочинку для мешканців міста;

- продовження робіт з реконструкції та встановлення нових ліній зовнішнього освітлення з застосуванням новітніх технологій та елементів енергозбереження;

- створення безбар’єрного простору для людей з інвалідністю, ветеранів з інвалідністю, людей старшого віку, молоді, жінок та батьків з маленькими дітьми.

Основні результати, яких планується досягти, є:

- покращення благоустрою міста;

- поліпшення стану автомобільних доріг;

- створення сприятливих умов для залучення інвестицій у сферу житлово-комунального господарства;

зменшення витрат енергоресурсів.

Підтримка військових формувань

Оскільки тривалість активних бойових дій передбачається як мінімум впродовж усього 2025 року, потреби у пов’язаних із війною видатках залишатимуться впродовж усього трирічного періоду. Надважливим залишається питання створення сучасних боєздатних, професійно підготовлених підрозділів Збройних сил України, які б за своєю структурою, чисельністю і забезпеченістю відповідали покладеним на них завданням та стандартам збройних сил провідних країн світу. Основою цього є належне матеріально-технічне забезпечення військових частин для виконання військового обов’язку щодо захисту держави. Тобто витрати на оборону залишатимуться пріоритетними в будь-якому сценарії. Це стратегічне завдання, як уряду, так і територіальних громад.

Основними завданнями на 2026-2028 роки буде надання фінансової підтримки за запитами військових формувань для покращення їх матеріально-технічної бази.

 

VІІ.  Взаємовідносини бюджету з іншими бюджетами

Загальний обсяг трансфертів з державного бюджету складає  у 2026 році – 91 425 700 грн, 2027 році – 99 224 800 грн, 2028 році – 107 431 400  гривень.

Відповідно до Бюджетної декларації трансфертами з державного бюджету є освітня субвенція (2026 рік – 56 990 400 грн, 2027 рік – 61 490 500  грн, 2028 рік – 65 990 600 грн) та базова дотація (2026 рік – 34 435 300 грн, 2027 рік – 37 734 300 грн, 2028 рік – 41 440 800  грн).

Крім того передбачається інша субвенція з місцевого бюджету, а саме з Тернопільського обласного бюджету (2026 рік – 251 520 грн, 2027 рік –  296 620 грн, 2028 рік – 0 грн). Субвенція передбачає часткове забезпечення соціальної галузі, особливо малозабезпечених верств населення.

На момент складання Прогнозу надходження міжбюджетних трансфертів з інших місцевих бюджетів у 2026-2028 роках не передбачається. Показники міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів відображені в додатку 10 до Прогнозу.

Показники міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам відображені в додатку 11 до Прогнозу.

 

VIII. Інші положення та показники прогнозу бюджету

До Прогнозу додаються:

Додаток 1 «Загальні показники бюджету»;

Додаток 2 «Показники доходів бюджету;

Додаток  3 «Показники фінансування бюджету»;

Додаток 4 «Показники місцевого боргу;

Додаток 5 «Показники надання місцевих гарантій, обсягу гарантійних зобов'язань та гарантованого міською територіальною громадою боргу»;

Додаток 6 «Граничні показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету головним розпорядникам коштів»;

Додаток 7 «Граничні показники видатків бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування»;

Додаток 8 «Граничні показники кредитування бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету»;

Додаток 9 «Обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій Бережанської міської територіальної громади на 2026-2028 роки»;

Додаток 10 «Показники міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів»;

Додаток 11 «Показники міжбюджетних трансфертів  іншим бюджетам».

     

 

Керуючий справами (секретар)

виконавчого комітету міської ради                                 Петро ГОНЧАР

 

 

Начальник «Фінансового управління»                 Олег ТИМАНСЬКИЙ

 

 

Фото без опису

Бережанська міська рада

VІIІ скликання

LXXVІ сесія

(I засідання)

 

 

РІШЕННЯ

 

 

 

25 вересня 2025 року                             м. Бережани                               №2355

 

Про розгляд Прогнозу бюджету

Бережанської міської територіальної

громади на 2026–2028 роки

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 751 Бюджетного кодексу України, враховуючи рішення виконавчого комітету Бережанської міської ради від 28 серпня 2025 року № 1758 «Про схвалення Прогнозу бюджету Бережанської міської територіальної громади на 2026-2028 роки» та висновок постійної комісії міської ради з питань бюджету та фінансів,  економіки, промисловості, транспорту і зв’язку, контролю за використанням комунального майна, зовнішніх зв’язків, підприємницької діяльності, захисту прав споживачів та туризму, сесія  Бережанської міської ради

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Взяти до відома Прогноз бюджету Бережанської міської територіальної громади на 2026-2028 роки (Прогноз з додатками додається).

2.  Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію   міської ради з питань бюджету та фінансів, економіки, промисловості, транспорту і зв’язку, контролю за використанням комунального майна, зовнішніх зв’язків, підприємницької діяльності, захисту прав споживачів та туризму.      

 

 

 

   

 МІСЬКИЙ ГОЛОВА                                                     Ростислав  БОРТНИК

Гід державних послуг. Банер