Гаряча лінія (03548) 2-14-16
Sl

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501,  04058491@mail.gov.ua

Умови для вилучення транспортного засобу для воєнних потреб

     Під час військового стану серед населення існує острах щодо появи в службовців необмежених прав на відчуження майна (транспорту) громадян.

     Мешканці стурбовані, що пересування у приватному транспорті вбудь-який момент може завершитися вилученням авто для оборонних потреб держави.

     Війна в країні спонукає органи влади до вжиття оперативних заходів для подолання зовнішнього ворога. В таких умовах права громадян можуть зазнавати певних обмежень.

     Конституцією України (ст. 41), Законом України «Про правовий режим воєнного стану» (ст. 8), та Законом України « Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану» (ст. 3) передбачено, що в умовах воєнного стану військове командування може здійснювати, зокрема, примусове відчуження (реквізицію) майна, що перебуває у приватній власності мешканців.

     АЛЕ!!!

     Конфіскація (реквізиція) майна може бути здійснена за дотриманням наступних умов:

     1. Відчуження майна приватних осіб може здійснюватися виключно з попереднім або подальшим відшкодуванням його вартості. Безоплатне вилучення стосується лише майна державної власності.

     2. Рішення може прийматися виключно вищим командуванням Збройних сил України або командуванням окремо визначених формувань та за погодженням з державною адміністрацією. Без погодження допускається ухвалення рішення лише у місцях проведення бойових дій. Начальник патруля, старший вартовий, командир місцевого загону територіальної оборони, тощо, не наділені такими повноваженнями!!!!

     3. Реквізувати власність мають із чітким документальним оформленням правочину (угоди). Момент вилучення засвідчується підписанням акта встановленого зразка, у якому вказують підстави, ознаки майна, розмір виплаченої компенсації, тощо.

     4. Перед тим, як відчужити майно, роблять оцінку його ринкової вартості і оригінал висновку надають власнику. Але власник може оскаржити у суді розмір оцінки належного йому майна.

      Тому, якщо конфіскація майна, яка здійснюється з порушенням однієї з вищезазначених умов вона є НЕЗАКОННОЮ. Через те, що такі дії не відображають політичного курсу держави та з боку її службовців вчинятися не можуть.

     Але, якщо ситуація з реквізицією все ж виникла, рекомендуємо простежити за дотриманням умов, і особливу увагу приділити оформленню акта про примусове відчуження майна.

     За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Бережанського бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6. Тел.: (03548) 2 39 99.

 

Бережанське бюро правової допомоги

БЕРЕЖАНСЬКА ДПІ ГУ ДПС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

БЕРЕЖАНСЬКА ОКРУЖНА ПРОКУРАТУРА

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: 04058491@mail.gov.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА