Sl

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501,  04058491@mail.gov.ua

Компенсація за безкоштовне розміщення ВПО збільшиться у двічі

     Сьомий місяць повномасштабної війни проти України змушує українців ставати внутрішньо переміщеними особами. Люди покидають своїх рідних, свої домівки, своє життя  та їдуть у більш безпечні регіони країни  в пошуках мирного неба над головою.

     На жаль не всі внутрішньо переміщені особи мають змогу винайняти житло, а тим паче придбати нове житлове приміщення. Тому Урядом України було прийнято програму «Прихисток», завдяки якій українці мають можливість отримувати грошову компенсацію за безкоштовне тимчасове розміщення переселенців з тимчасово окупованих територій чи з зони бойових дій.

     Нагадаємо, що Порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб було затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 р. № 333. (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2022 р. № 977).

     Цей  Порядок визначає механізм компенсації витрат, що пов’язані з безоплатним тимчасовим розміщенням (перебуванням) внутрішньо переміщених осіб, які після введення Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» воєнного стану перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться воєнні (бойові) дії, або які перебувають/перебували в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), а саме Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької та Київської областей, м. Києва, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей.

Детальніше...

Кого не мають турбувати кредитори під час воєнного стану?

     На засіданні 27 липня Рада ухвалила Закон про внесення змін до Закону України "Про споживче кредитування" щодо врегулювання простроченої заборгованості на період дії воєнного, надзвичайного стану.

     Головне, про що слід знати – ухваленим Законом передбачається заборона фінансовим установам на час воєнного стану та півроку після його закінчення взаємодіяти з власної ініціативи зі своїми клієнтами з числа військовослужбовців та турбувати їх родичів.

     Закон поширюється на:

     - військовослужбовців ЗСУ, інших військових формувань та правоохоронних органів спецпризначення;

     - працівників Державної спеціальної служби транспорту;

     - працівників Держслужби спеціального зв'язку, які проходять військову службу на території України;

     - українців, які виконують військовий обов'язок за межами України.

Детальніше...

Поновлення договорів оренди землі під час дії воєнного стану

     Порядок укладення, розірвання та продовженні дії договору оренди землі визначається Законом України «Про оренду землі».

     Після введення в Україні воєнного стану були внесені зміни до земельного законодавства та 07 квітня набув чинності Закон України № 2145-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» (далі – Закон № 2145-ІХ).

     Зокрема, у статті 31 Закону України «Про оренду землі», договір оренди землі, серед іншого, припиняється у разі закінчення строку, на який його було укладено.Після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов’язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк.

Детальніше...

Оголошено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги

     Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 19.09.2022 р. № 2164/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Львівській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій та Чернігівській областях» Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення з 20 вересня по 02 грудня 2022 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги в вищевказаних областях (далі – конкурс).

     Участь у конкурсі можуть брати адвокати, відомості про яких внесені до Єдиного реєстру адвокатів України.

     Реєстрація триватиме з 20 вересня по 20 жовтня 2022 року.

     Участь у конкурсі передбачає такі етапи:

     -         Реєстрацію (з поданням низки документів).

     -         Проходження дистанційного курсу «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги» (24 – 31 жовтня 2022 року).

     -         Проходження співбесіди (8 – 11 листопада 2022 року).

     2 грудня 2022 року на сайті системи БПД (https://legalaid.gov.ua) будуть опубліковані результати конкурсу.

     Офіційне оголошення про конкурс з детальною інформацією — за посиланням: https://bit.ly/konkursadvokativbpd

Сплата аліментів мобілізованими

     Одним із важливих питань сьогодення, яке виникло в умовах воєнного стану, стало питання стягнення аліментів із платників, які перебувають у Збройних Силах України та мобілізованих осіб, яким перестали нараховувати заробітну плату за основним місцем роботи.

     З цього приводу, законодавство чітко говорить про те, що жодних обмежень щодо стягнення аліментів з військовослужбовців не встановлено.

     Так, Постановою КМУ від 16 лютого 2022 року №122 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 р.№146» встановлено, що з військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів внутрішніх справ, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, БЕБ, служби цивільного захисту та Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони утримання аліментів провадиться з усіх видів грошового забезпечення, крім грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та інших випадків, передбачених законом.

Детальніше...

Як дізнатись, що ви фігуруєте в судовій справі, якщо вас про це не повідомили

     Ситуації щодо не повідомлення сторону по справі трапляються часто, зокрема: адресат не отримав листа, не повідомив суд про зміну місця проживання чи перебування, а лист надійшов за місцем прописки, або листоноша взагалі вручила його сусіду. Скажемо більше, навіть якщо Ви відмовились від повістки у поштаря чи вас не виявлено за місцем проживання (реєстрації), суд вважатиме, що Ви належно повідомлені.

 

    На сьогодні діє сервіс https://court.gov.ua/, який дозволяє перевіряти інформацію про наявність справи у суді та стадія її розгляду.

Детальніше...

Боргова розписка – як її скласти

     Напевно, у більшості в житті була ситуація, коли доводилося позичати гроші знайомим чи друзям. В таких ситуаціях завжди хочеться вірити в те, що ніякої біди не трапиться і кошти будуть поверненні в строк. Але, на жаль, такі ситуації часто обертаються фінансовими проблемами. Тому уникнути непередбачуваних наслідків можна за допомогою боргової розписки.

Боргова розписка - це документ, який укладається між сторонами під час позики грошей. Вона являє собою розписку про отримання грошей із зазначенням умов повернення.

Детальніше...

БЕРЕЖАНСЬКА ДПІ ГУ ДПС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

БЕРЕЖАНСЬКА ОКРУЖНА ПРОКУРАТУРА

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: 04058491@mail.gov.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА