Sl

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501,  04058491@mail.gov.ua

Переведення військовослужбовця з однієї частини/місцевості в іншу

     Військовослужбовець може клопотати про переведення з однієї частини/місцевості в іншу, зокрема за місцем проживання за наступних умов: 

     - за станом здоров’я згідно з висновком військової лікарської комісії; 

     - за сімейними обставинами; 

     - у разі службової необхідності; 

     - у разі проведення організаційних заходів; 

     - за висновком службової характеристики. 

Детальніше...

Як рідним оформити грошове забезпечення зниклого безвісти військовослужбовця

     Родина зниклого безвісти військового може отримувати його заробітну плату після підтвердження факту зникнення.

     Щоб оформити грошове забезпечення зниклого безвісти військовослужбовця, рідним необхідно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

     Бланк заяви можна отримати безпосередньо у військкоматі або ж у регіонального координатора Уповноваженого зі зниклих безвісти.

     При собі необхідно мати:

     - копії сторінок паспорта всіх повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я, по батькові й реєстрацію місця проживання (перебування);

     - довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) членів сім’ї (у разі відсутності такої інформації в паспорті);

     - копію свідоцтва про шлюб (за наявності);

     - копії свідоцтв про народження дітей (за наявності);

     - копії довідки про присвоєння індивідуального податкового номера.

     За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Бережанського бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6. Тел.: (03548) 2 39 99.

 

Бережанське бюро правової допомоги

Як усиновити дитину другого з подружжяв умовах війни

     Досить часто через різні життєві обставини батько або мати дитини вступають у новий шлюб і створюють сім’ю з іншою людиною. Тоді виникає питання щодо процедури  усиновлення дитини другим з подружжя та внесення зміни до актового запису про народження дитини.

     Якщо дружина/чоловік хоче стати батьком/матір’ю для дитини, а біологічні батько/матір не заперечують, то необхідно звернутись із заявою до служби у справах дітей за місцем проживання дитини – залучення даного державного органу у цій справі є обов’язковим. Окрім заяви також необхідно зібрати пакет документів, визначений п.91 постанови Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 р. № 905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей»:

     - копія паспорта громадянина України або іншого документа, що засвідчує особу (у двох примірниках);

     - копія свідоцтва про шлюб;

     - висновок про стан здоров’я усиновлювача;

     - документ про наявність чи відсутність судимості;

     - копія свідоцтва про народження дитини;

     - письмова згода біологічних батьків дитини на усиновлення, засвідчена нотаріусом. Зазначаємо, що така згода, відповідно до приписів ст. 217 Сімейного кодексу України, має бути безумовною.

Детальніше...

Порядок звільнення з військової служби військовослужбовців за наявності чоловіка або дружини з інвалідністю ІІІ групи

     Останнім часом фахівці системи БПД отримують все більшу кількість звернень щодо відмов у звільненні військовослужбовців, у яких дружина або чоловік є інвалідом ІІІ групи. Проте законодавство передбачає положення, що регулюють це питання.

     Відповідно до пп. «г» п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» військовослужбовець може звільнитися з   військової служби, якщо має  дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II груп. Тож, акцентуємо увагу на тому, що Закон дозволяє звільнення з військової служби у зв’язку з наявністю дружини або чоловіка з інвалідністю, незалежно від конкретної групи інвалідності. Це є  альтернативною підставою. Тому військовослужбовцю надається кілька варіантів вибору підстави для звільнення. Разом з тим, якщо йдеться про власних батьків або батьків дружини, закон у якості підстави для звільнення  вимагає наявності ІІ або І групи інвалідності. Отже, основним критерієм для звільнення з військової служби є сам факт інвалідності у дружини або чоловіка, а не конкретна група інвалідності.

Детальніше...

Як діяти якщо наклали арешт на банківський рахунок

     З кожним днем від українців надходить велика кількість повідомлень про блокування їх банківських рахунків. Насамперед зазначимо, що арешт на кошти боржника накладають на підставі відкриття виконавчого провадження – завершальної стадії судового провадження, яка  спрямована на примусове виконання рішень суду.

     У випадку арешту банківського (карткового) рахунку в першу чергу потрібно зайти на веб сайт Єдиного реєстру боржників України. Там введіть свої дані та перевірте, за що накладено арешт.

     У даному реєстрі також можна отримати інформацію, щодо органу виконавчої служби, засоби зв’язку та ПІБ державного виконавця, в якого знаходиться документ щодо вашої заборгованості.

Детальніше...

Спадкування земельної ділянки, яка знаходиться в оренді

     Якщо ви успадкували орендовану земельну ділянку, важливо розуміти, що всі права та обов’язки, які належали спадкодавцю на момент відкриття спадщини та не припинилися внаслідок його смерті, переходять до вас як спадкоємця.

     Відповідно до ч.1 ст.148-1 Земельного кодексу України (ЗКУ), до особи, яка набула право власності на земельну ділянку, що перебуває у користуванні іншої особи, з моменту переходу права власності на земельну ділянку переходять права та обов’язки попереднього власника земельної ділянки за чинними договорами оренди, суперфіцію, емфітевзису, земельного сервітуту щодо такої земельної ділянки.

     Особа протягом одного місяця з дня набуття права власності на земельну ділянку зобов’язана повідомити про це орендаря (ч. 3 ст. 148-1 ЗКУ). Зверніть увагу, що договором оренди може передбачатися інший строк для такого повідомлення.

Детальніше...

Як прийняти спадщину коли немає документів на спадкове майно

     Майже кожному з нас доводилося, а може, ще й доведеться оформляти спадщину від близьких людей. І досить часто в цьому випадку виникають ситуації коли документів на успадковану квартиру немає через те, що родичі за життя цих паперів не надали, і тоді питання, як вступити у спадок, ускладнюється. Тому його вирішення передбачає вчинення спадкоємцем низки певних дій. Передусім  необхідно визначитися із найменуванням потрібної для вступу в спадщину документації.

     Перелік необхідної документації для надання нотаріусу, щоб вступити у спадок:

     - свідоцтво про смерть спадкодавця;

     - документ, який доводить родинний зв’язок із померлим – свідоцтво про народження людини, яка претендує на майно (свідоцтво про укладення шлюбу (якщо мала місце зміна прізвища) і, можливо, низка інших документів, що підтверджують родинні стосунки з спадкодавцем);

     - паспорт спадкоємця та ідентифікаційний код у разі його наявності;

     - правовстановлюючий документ на будинок (це може бути свідоцтво про право власності на житло, свідоцтво про приватизацію, договір про дарування, договір про купівлю-продаж тощо);

     - технічна документація на домоволодіння (частіше це Технічний паспорт);

     - довідка, в якій повинна бути вказана адреса, де був зареєстрований померлий (спадкодавець) у день його смерті, а також вказані особи, зареєстровані за тією самою адресою зі спадкодавцем у день смерті останнього.

     Особливість довідки про адресу, за якою був зареєстрований померлий, тобто спадкодавець, полягає саме в тому, що з огляду на цей документ констатується інформація про те, чи був зареєстрований потенційний спадкоємець за однією й тією самою адресою зі спадкодавцем саме на день смерті останнього.

Детальніше...

БЕРЕЖАНСЬКА ДПІ ГУ ДПС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

БЕРЕЖАНСЬКА ОКРУЖНА ПРОКУРАТУРА

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: 04058491@mail.gov.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА