Гаряча лінія (03548) 2-14-16
Sl

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501,  04058491@mail.gov.ua

Змінилася назва вулиці: які документи доведеться переоформити?

     В Україні, у зв’язку з військовою агресією російської федерації, розпочалася чергова хвиля декомунізації. Зміна назв вулиць та населених пунктів відбувається на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міські, сільські і селищні ради ухвалюють рішення про перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків та скверів.

     За підтримки громадськості тих чи інших населених пунктів вулиці, названі іменами діячів сусідньої держави-агресора, отримують нові назви, в тому числі і імена Героїв України. Отож, виникає питання, чи потрібно вносити зміни в ті чи інші документи?

     Законодавство не передбачає обов’язку вносити подібні відомості, оскільки зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання. Перереєстрацію місця проживання особи можна здійснити під час обміну паспорта чи зміни прізвища, тобто коли виникає безпосередня потреба.

Детальніше...

Аліменти у період воєнного стану

     Пройшло 2 місяці війни, багато жінок виїхали з України з дітьми, багато хто переселився в безпечніші місця. Багато чоловіків пішли на фронт, підписавши контракт із теробороною чи ЗСУ. Деякі сім'ї розпалися через війну.

     І знову постало питання, яке хвилює всіх, хто виховує дитину самостійно або стягує аліменти, перебуваючи у шлюбі, або тільки хоче стягнути аліменти.

Детальніше...

Орендна плата під час воєнного стану

     Більше двох місяців минуло після початку повномасштабного вторгнення росії на територію України, однак український бізнес продовжує функціонувати. Одним із ключових питань є орендна плата під час дії воєнного стану.

     За загальним правилом: особа звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо таке порушення сталося внаслідок непереборної сили. Так визначено у статті 617 Цивільного кодексу України.

     Для доведення обставин непереборної сили, через які неможливим було виконання зобов'язання потрібно звертатися до Торгово-промислової палати.

Детальніше...

Оформлення спадщини в умовах воєнного стану

     Питання спадщини завжди є одним із актуальних та часто запитуваних громадянами у юристів системи надання безоплатної правової держави. Особливо гостро потреба у роз’ясненні порядку спадкування в українців постала у період воєнного стану. Адже, через запровадження особливого правового режиму, внаслідок воєнної загрози, в Україні були тимчасово обмежені деякі конституційні права і свободи людини і громадянина.

     За загальним правилом для прийняття спадщини чи відмови від неї встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

     АЛЕ! У зв’язку з введенням в Україні 24 лютого 2022 року воєнного стану, постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» (зі змінами) призупинено перебіг строку прийняття спадщини на час його дії. Якщо спадщина відкрилась до початку запровадження воєнного стану і строк для прийняття спадщини не закінчився на момент запровадження воєнного стану, то строк для прийняття спадщини зупиняється і буде продовжений після припинення воєнного стану.

     Отже, якщо спадщина відкрилася до 24 лютого 2022 року і шестимісячний строк не сплив у цей день, спадкоємець може звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини протягом періоду, на який в державі введено воєнний стан, а також після його відміни, протягом строку, що залишався станом на 24 лютого 2022 року із встановлених шести місяців.

Детальніше...

Як виправити помилку в свідоцтві про право власності на квартиру

     Виправлення помилки у праві власності на квартиру може бути зроблено двома способами:

     - позасудовий (шляхом звернення до органу, який видав документ);

     - судовий (шляхом встановлення факту, який має юридичне значення).

     Варто зазначити, що з 01 січня 2016 року  замість Свідоцтва про право власності на нерухоме майно видається витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно. Якщо виявлена помилка у Свідоцтві про право власності або в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, це означає, що вона є в самому реєстрі нерухомості або в інформації Бюро технічної інвентаризації.

Детальніше...

Як виправити описку в судовому рішенні

     Інколи в тексті судового рішення виявляється описка, зокрема в написанні прізвища, імені, по батькові, дати тощо, чи арифметична помилка, що утруднює чи робить неможливим його виконання.

     Як діяти в такому випадку і хто має право звертатись до суду за виправленням помилки в рішенні суду?

     Статтею 269 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки або арифметичні помилки.

     Відповідні положення містяться й у статтях 253 Кодексу адміністративного судочинства України та у ст. 243 Господарського процесуального кодексу України.

     Звернутися до суду із заявою про внесення виправлень можна незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.

Детальніше...

Гарантії для добробовольців тероборони за місцем роботи

     З перших днів введення в Україні воєнного стану чимало цивільних, як чоловіків, так і жінок, добровільно вступили до лав територіальної оборони. Більшість з них були офіційно працевлаштовані. Які ж гарантії для таких працівників зберігаються за місцем їх роботи?

     Відповідно до Закону України «Про основи національного супротиву» територіальна оборона складається з військової, цивільної та військово-цивільної складових.
З працівниками, які долучилися до воєнної територіальної оборони, все зрозуміло: вони уклали контракт про проходження військової служби або їх призвали як резервістів під час мобілізації. На них розповсюджуються гарантії відповідно до ст. 119 Кодексу законів про працю України. Зокрема, за ними зберігається місце роботи, посада і середній заробіток.

     Цивільна складова територіальної оборони включає державні органи, органи місцевого самоврядування, які залучаються до територіальної оборони. Військово-цивільна складова територіальної оборони включає штаби зон (районів) територіальної оборони та добровольчі формування територіальних громад, які залучаються до територіальної оборони.

Детальніше...

БЕРЕЖАНСЬКА ДПІ ГУ ДПС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

БЕРЕЖАНСЬКА ОКРУЖНА ПРОКУРАТУРА

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: 04058491@mail.gov.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА