Гаряча лінія (03548) 2-14-16
Sl

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501,  04058491@mail.gov.ua

Чи можливо продати свою частку квартири без згоди інших співвласників?

     Житлова квартира, як і будь яке інше майно, може належати одній або декільком особам. Якщо власниками майна є декілька осіб, то воно належить співвласникам на праві спільної часткової або спільної сумісної власності. Спільна сумісна власність зазвичай поширюється на власність подружжя, а спільна часткова може існувати незалежно від відносин та статусу власників.

     Частка кожного визначається як ідеальна — тобто без фактичного встановлення в натурі. Наприклад, кожному із співвласників може належати по ½ або 1/3 квартири.

     Але чи можна продати свою частку в квартирі без згоди іншого співвласника?

Детальніше...

Чи має співмешканець у цивільному шлюбі право на спадщину

     Цивільний шлюб - доволі поширений вид відносин між чоловіком і жінкою, який офіційно не зареєстрований в органі ДРАЦС.

     Чи виникають у такому шлюбі цивільні права та обов'язки, наприклад - право на спадщину одного зі співмешканців у разі смерті іншого?

     Цивільним кодексом України передбачено два види переходу прав та обов'язків від фізичної особи, яка померла, до інших осіб: за заповітом або за законом (ст. 1217 ЦКУ).

     Спадкування за заповітом. Якщо був складений заповіт спадкодавцем, який добровільно залишає після своєї смерті майно цивільній дружині чи цивільному чоловіку (як повністю, так і в частці), то спадкоємець отримає те майно, яке заповідач вказав у заповіті.

Детальніше...

З 1 жовтня водії зобов'язані включати фари автомобіля за містом

     В холодну пору року на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу - ближнє світло фар. Це правило діє цілодобово, тобто і в світлий час доби.

     Мета вимоги про включення вогнів - додатково позначати транспортний засіб в умовах недостатньої видимості в осінньо-зимовий період, завдяки чому в будь-якому випадку, вимогу про ввімкнення ходових вогнів ігнорувати не можна, щоб не піддавати ризику себе та інших учасників дорожнього руху.

Детальніше...

Чи можливо поновити батьківські права?

     Досить рідко, але все ж таки бувають випадки, коли мати/батько, які були позбавлені батьківських прав, переосмислюють своє відношення до дитини, змінюють спосіб життя, бажають відновити спілкування з донькою/сином та приймати участь у їх житті.

 

ЧИ МОЖЛИВО ПОНОВИТИ БАТЬКІВСЬКІ ПРАВА?

     Відповідь на це запитання чітко врегульована статтею 169 Сімейного кодексу України. Так, відповідно до ч. 1 ст. 169 СК України мати, батько, позбавлені батьківських прав, мають право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав.

Детальніше...

Вихідна допомога при звільненні

     У сьогоднішніх реаліях звільнення не за власним бажанням стає буденністю, тож для захисту працівника у разі втрати місця роботи функціонує такий інструмент як вихідна допомога. Вихідна допомога — це державна гарантія, яка полягає в грошовій виплаті працівнику у випадках, передбачених законом, роботодавцем в колективному договорі або сторонами.

     Основним завданням вихідної допомоги є матеріальне забезпечення звільненого працівника в період пошуку ним нової роботи.

     Вихідна допомога не ототожнюється із заробітною платою, оскільки її розмір не пов'язаний з кількістю і якістю праці, а лише з фактом звільнення працівника з визначених законом підстав.Вихідна допомога не належить до компенсаційних виплат, які, для прикладу, виплачуються при переведенні на роботу в іншу місцевість.

Детальніше...

Спадкування нерухомого майна за відсутності правовстановлюючих документів

     Отримання у спадок будинку за відсутності правовстановлюючих документів - досить часте питання, з яким стикаються спадкоємці.

     1. Спадкодавець завершив будівництво, але не оформив належним чином документи на нерухоме майно.

     У цьому випадку необхідно звертатись до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно (стаття 392 ЦКУ). До заяви слід надати:

     - архівні довідки чи витяги з рішень про надання земельної ділянки чи дозволу на будівництво будинку спадкодавцю;

     - довідки виконавчого комітету депутатів трудящих;

     - записи у погосподарських книгах;

     - реєстрацію місця проживання спадкодавця у будинку за паспортом;

     - технічний паспорт на будинок;

     - сплату за комунальні послуги по цьому будинку;

     - документи про відведення в установленому порядку земельних ділянок під забудову тощо.

Детальніше...

Як виправити описку в судовому рішенні

     Інколи в тексті судового рішення виявляється описка, зокрема в написанні прізвища, імені, по батькові, дати тощо, чи арифметична помилка, що утруднює чи робить неможливим його виконання.

     Як діяти в такому випадку і хто має право звертатись до суду за виправленням помилки в рішенні суду?

     Статтею 269 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки або арифметичні помилки.

Детальніше...

БЕРЕЖАНСЬКА ДПІ ГУ ДПС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

БЕРЕЖАНСЬКА ОКРУЖНА ПРОКУРАТУРА

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: 04058491@mail.gov.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА