Sl

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501,  04058491@mail.gov.ua

Розмір судового збору за подання заяви до суду у 2023 році

     Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» з 1 січня 2023 року прожитковий мінімум для працездатних осіб збільшився та складає 2684,00 гривні. Тож змінилися й розміри судових зборів за подання заяв, скарг та інших процесуальних документів до судів.

     За подання фізичною особою до суду позовної  заяви:

     - майнового характеру доведеться сплатити: 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (не менше 1073,60 грн та не більше 13 420 грн);

     - немайнового характеру доведеться сплатити 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1073,60 грн);

Детальніше...

За яких умов можна відмовитись від повістки

     В Україні триває проведення загальної мобілізації. Повістку можуть вручити будь-де.

     Однак у деяких випадках можна відмовитись від неї, а саме:

     - якщо невірно вказані дані особи;

     - якщо повістку вручає не уповноважена особа;

     - якщо у повістці немає підпису військового комісара чи печатки військкомату.

     Що має бути у повістці:

     - повне ім'я та прізвище;

     - час та адресу, коли та куди слід з'явитися після вручення;

     - назва органу, друк, підпис, прізвище, ім'я та по батькові керівника військкомату.

     Окрім того 30 грудня 2022 року в Україні були затверджені та набрали чинності нові правила військового обліку. Попередній порядок військового обліку від 7 грудня 2016 року – втратив чинність. Разом із ним втратив чинність і попередній зразок повістки, який був ним затверджений. Він дещо схожий із попереднім, але між ними є різниця.

     Тому якщо вам будуть вручати повістку – ознайомтеся з нею уважно та впевніться, що це саме той зразок, який затверджений новою постановою Кабміну від 30 грудня 2022 року.

     Якщо це не так – значить вам намагаються вручити документ, який не передбачений чинним законодавством. Тому ви маєте повне право відмовитися від такої повістки та вимагати, щоб вам вручили її чинний зразок.

     За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Бережанського бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6. Тел.: (03548) 2 39 99.

 

Бережанське бюро правової допомоги

Вимоги до оформлення звернень громадян та терміни їх розгляду

     Конституцією України передбачено, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

     Окрім того, громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Детальніше...

Відповідальність за ухилення від військової служби

     В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через військове вторгнення Росії. Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки призовного віку від 18 до 60 років.

     Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин. 

     Згідно із чинним законодавством, прибуття особи до призовного пункту покладається на військовозобов’язаного.

Детальніше...

Який порядок надання відпустки для військовослужбовців під час дії воєнного стану? 04.01.2023

     У зв'язку із дією на території України воєнного стану  військовослужбовці стикнулися із тим, що отримати відпустку вони мали змогу лише за сімейних обставин та інших поважних причин.

     Проте, 23 грудня 2022 року  набрав чинності Закон  "Про внесення зміни до пункту 18 статті 10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»", яким військовослужбовцям було надано право на відпустку в особливий період  під час дії воєнного стану.

     Так, згідно з законом, в особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям може надаватися частина щорічної основної відпустки, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення. Кожна із зазначених відпусток може бути надана тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

     Важливо! Частина щорічної основної відпустки може бути надана один раз протягом календарного року за умови одночасної відсутності не більше ніж 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.

     Порядок оформлення відпустки:

     Крок 1: Військовослужбовець повинен подати рапорт безпосередньо командиру.

     Крок 2: Командир передає рапорт до штабу військової частини для подання на розгляд командиру військової частини.

     Крок 3: Командир військової частини приймає рішення щодо надання відпустки.

     За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Бережанського бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6. Тел.: (03548) 2 39 99.

Бережанське бюро правової допомоги

Відповідальність за незаконну вирубку ялинок

     Незабаром розпочнуться новорічні та різдвяні свята, невід’ємним атрибутом яких є ялинка. У цей період деякі громадяни будуть намагатися роздобути це дерево незаконним шляхом. Тож роз’яснимо про те, яке покарання чекає на тих, хто спробує у такий же спосіб прикрасити ялинками оселю під Новий рік.

     Усі порушники будуть притягнуті до відповідальності згідно з чинним законодавством.

     Так, відповідно до чинного законодавства, адміністративна відповідальність за незаконне знищення зелених насаджень передбачає штраф згідно зі ст. 65 КУпАП:

     - громадянам – від 510 грн. до 1 020 грн.;

     - посадовим особам – від 2 550 грн. до 5 100 грн.

Детальніше...

Як ділиться спадщина між спадкоємцями першої черги

     Спори між родичами за спадщину – поширене явище. Причому іноді спори виникають навіть між самими близькими людьми.

    Для запобігання конфліктів, законодавство передбачило порядок спадкування і поділу спадкового майна.

     Спадкування по закону. Черговість спадкоємців.

     Після смерті родича виникає питання про спадкування. Хто буде спадкувати? Як ділити спадщину? Кому що дістанеться?

     Якщо за життя не було складено заповіту, спадкування буде проходити по закону. У відповідності до законодавства спадкування проходить в порядку черговості, в залежності від ступеня родинних зв’язків.

     Самі найближчі родичі померлого – дружина / чоловік , діти, батьки – вступають у спадщину у першу чергу.

Детальніше...

БЕРЕЖАНСЬКА ДПІ ГУ ДПС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

БЕРЕЖАНСЬКА ОКРУЖНА ПРОКУРАТУРА

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: 04058491@mail.gov.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА