Sl

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501,  04058491@mail.gov.ua

"Реалізація права учасників АТО на землю та житло"

        У рамках Всеукраїнського тижня права, який проводиться з 5 грудня по 9 грудня 2016 року, Тернопільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує про реалізацію прав учасників АТО на землю та житло.

        Відповідно до норм чинного законодавства кожен із учасників бойових дій має право на отримання земельної ділянки на безоплатній основі у встановлених законодавством нормах.

polzem 300x200

       Учасники АТО можуть отримувати ділянки з земель державної власності (в межах областей) або комунальної власності (в межах населених пунктів) у таких розмірах:

- для ведення фермерського або особистого селянського господарства - до 2 га;

- для ведення садівництва - до 0, 12 га;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) – до 0,25 га у селах, до 0,15 га – у селищах та до 0,10 га – у містах;

- для індивідуального дачного будівництва – до 0, 10 га;

- для будівництва індивідуальних гаражів – до 0, 01 га.

       Куди ж, і з якими документами повинен звернутись учасник бойових дій для отримання такої ділянки?  Для отримання ділянок із земель комунальної власності  - сільських, селищних, міських рад; для отримання ділянок із земель державної власності — до районних держадміністрацій; для отримання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування для всіх потреб — до Центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин (його територіальних органів).

        До уповноваженого органу потрібно подати такі документи:

  • клопотання довільної форми, в якому зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри;
  • графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки;
  • погодження землекористувача ( у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб);
  • копія посвідчення УБД, або копія довідки про участь в АТО, або витяг з наказу;
  • копія паспорту;
  • копія ідентифікаційного номера.

       Згідно із житловим законодавством учасники бойових дій, які потребують поліпшення житлових умов, мають право на першочергове отримання житла. Для того, щоб отримати житло учасник бойових лій повинен:

  1. звернутися до органу, що здійснює зарахування на квартоблік із заявою щодо взяття на облік, у якій зазначити про право першочергового одержання жилих приміщень. Перелік документів уточнити у відповідному органі;
  2. дочекатися винесення рішення щодо взяття чи відмову у взятті на квартирний облік (приймається протягом 1 місця з дня подання повного пакету документів);
  3. дочекатися черги;
  4. отримати ордер на житло.

      Більш того, відповідно до норм житлового законодавства  учасник бойових дій має право на  75-відсоткову знижку плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.

    Для отримання роз'яснень з даних питань та безоплатної правової допомоги звертатись за адресою: м. Тернопіль, вул. Шпитальна 7, контактний телефон: (0352) 52-15-20, +38(068) 355 13 63, електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Бережанське бюро правової допомоги

БЕРЕЖАНСЬКА ДПІ ГУ ДПС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

БЕРЕЖАНСЬКА ОКРУЖНА ПРОКУРАТУРА

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: 04058491@mail.gov.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА