Гаряча лінія (03548) 2-14-16
Sl

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501,  04058491@mail.gov.ua

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА ШУКАЄ ПРОФЕСІЙНИХ БАТЬКІВ

     На сьогодні в Україні першочерговим завданням діяльності щодо захисту прав та допомоги дітям є створення умов для збереження сім’ї для дитини. Однією з форм вирішення цієї проблеми є створення патронатних сімей. Патронат над дитиною (сімейний патронат) – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин (насильство, бездоглядність, загроза життю і здоров’ю, проблеми з житлом, хвороба батьків або їх ув’язнення тощо).
     Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.
     У патронатні сім’ї можуть влаштовуватись:
 новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров'я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
 підкинуті, знайдені діти;
 безпритульні діти;
 діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров‘ю;
 діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
 діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;
 діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО;
 інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.
     Патронатним вихователем може бути:
 Повнолітня особа, яка є громадянином України;
 Має позитивний досвід виховання дітей;
 Має житло (власне, орендоване);
 Не має судимості;
 Стан здоров'я дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
 Має добровільного помічника серед членів родини;
 Кандидат разом з помічником пройшли навчання за спеціальною програмою підготовки.
 Уклав/ла договір про надання послуг з патронату з відповідним органом опіки.
     Патронатний вихователь не може поєднувати надання послуг патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною.
Патронатними вихователями не можуть бути особи, зазначені у статті 212 Сімейного кодексу України, а також особи, чиї діти були засуджені, перебувають/перебували у конфлікті із законом.
     Тривалість послуги. Термін перебування під патронатом визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили її влаштування, але не має перевищувати 3 місяці. В окремих випадках є потреба в подовженні термінів, але загальний термін перебування не повинен перевищувати 6 місяців.
     Фінансування послуги з патронату. За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:
 Грошове забезпечення в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб (з грудня 2020 року 2270,00 грн. х 5 = 11 350,00 грн.);
 Соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць (з грудня 2020 року діти віком до 6 років 1921,00 грн. х 2,5 = 4 802,5 грн.; діти віком від 6 до 18 років 2395,00 х 2,5 = 5987,5 грн.). Соціальна допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину.
 При влаштування 2-х і більше дітей, віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50% ;
 Сплату єдиного внеску за загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.
     Більш детальну інформацію про патронат можна отримати в службі у справах дітей Бережанської міської ради за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 3, контактний телефон: 2-14-46.

Бережанське бюро правової допомоги

БЕРЕЖАНСЬКА ДПІ ГУ ДПС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

БЕРЕЖАНСЬКА ОКРУЖНА ПРОКУРАТУРА

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: 04058491@mail.gov.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА