Гаряча лінія (03548) 2-14-16
Sl

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501,  04058491@mail.gov.ua

Восени 2017 року Україна святкуватиме 75 річницю створення УПА

18156940 1418247204888453 7018139627072728932 n  З метою вшанування пам’яті героїв національно-визвольних змагань Бережанською міською радою, відділом освіти, молоді та спорту Бережанської міської ради вивчається питання щодо можливості проведення літнього військово-патріотичного табору "Легіонер” ім. Романа Шухевича. До організації табору будуть також залучені: Центр дитячої та юнацької творчості відділу освіти, молоді та спорту Бережанської міської ради; Бережанська станиця НСОУ «Пласт»; Бережанський відокремлений підрозділ громадської організації «Спілка бійців та волонтерів АТО «Сила України».

  Мета табору – всебічна підготовка молоді до захисту Батьківщини. Його завданнями є: плекати у серцях молодого покоління готовність до оборони Батьківщини; популяризувати професію військовослужбовця як гідний шлях самореалізації особистості; поширювати історичні звичаї українського війська від найдавніших часів дотепер; надати молоді основні знання і вміння з початкової військової підготовки, ознайомити з військовим мистецтвом пластунів, українських розвідників, партизанів та повстанців різних років; підготувати майбутніх інструкторів та організаторів військово-патріотичного виховання молодіжних організацій Бережанщини. 

     Учасники табору проходитимуть базову інструкторську підготовку, яка містить: ідеологічну підготовку, практичну стрільбу, навчання основ рукопашного бою, виживання у природних умовах, а також курси тактичної та розвідницької підготовки.
      З метою ознайомлення та визначення перспектив майбутнього проведення літнього військово-патріотичного табору міський голова м. Бережани Володимир Музичка спільно із заступником міського голови Олегом Захарківим, начальником відділу освіти, молоді і спорту Бережанської міської ради Галиною Михальчук, сільським головою с. Слов’ятин Віктором Довганем провели обстеження території, обговорили питання щодо можливості водопостачання, електрозабезпечення, а також організації військового вишколу учасників табору.
      Табір проводитиметься в рамках відзначення 75-ї річниці з часу створення Української Повстанської Армії.
     Базою для проведення табору вибрано с. Слов’ятин, неподалік якого розташований музей УПА. Це місце вибрано не випадково, адже Воно має славне минуле.
    Із прийняттям Тернопільським окружним проводом ОУН рішення (1943 р.) про створення повстанських баз для вишколу майбутніх вояків УПА на Бережанщині в лісових масивах було створено повстанські бази і вишкільні табори для боївок самооборони та майбутніх підрозділів УПА.
      У цей час формується Третя Подільська Військова Округа УПА.
   Місцем для будівництва табору та одночасно однією з головних повстанських баз округи вибрано глухі та малодоступні Тростянецькі ліси, де в урочищі Окіп, за 1,5 кілометра на північ від села, споруджено повстанський табір. 
     У Слов'ятинському лісі між хуторами Морги і Діброва, в урочищі Злодійська криниця, за сприяння членів ОУН під керівництвом боївки «Кока» Івана Юхновича із сіл Слов’ятин, Шумляни, Боків наприкінці 1943 року створено другий повстанський табір для вишколу підстаршин. Наприкінці листопада – початку грудня 1943 року в таборі розпочався військовий вишкіл. Кількість учасників становила близько 100 осіб. 
      Розташовувався він на ледь похилій поляні, яка збігала до глибокого яру, де било джерело води. Уздовж яру було розміщено кілька напівземлянок, добре замаскованих зверху. Посередині була встановлена кухня. Навколо території табору знаходилися стійкові пости. Із листопада 1943 року по травень 1944 року в цьому таборі пройшли вишкіл більше 100 добровольців, які майже всі ввійшли до сотні «Бурлаки». Керівником цієї сотні був житель с. Лісники Василь Шепета (псевдо «Чорний»).

Бережанське бюро правової допомоги

БЕРЕЖАНСЬКА ДПІ ГУ ДПС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

БЕРЕЖАНСЬКА ОКРУЖНА ПРОКУРАТУРА

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: 04058491@mail.gov.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА