Гаряча лінія (03548) 2-14-16
Sl

 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501  mrada@ber.te.ua

Податкова інформує!

     Законом України від  17 липня 2015 року № 652-VIII  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» внесено зміни до статті 133 Податкового кодексу України (далі-Кодекс), якими переглянуто вимоги, яким має відповідати неприбуткове підприємство, установа, організація (далі – неприбуткова організація).

   Зазначеною статтею Кодексу, передбачено, що установчі документи неприбуткової організації мають містити заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Також установчі документи неприбуткової організації мають передбачати передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).

     З метою включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій, неприбуткові організації зобов’язані до 01 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність до вимог пункту 133.4 статті 133 Кодексу.

    Неприбуткові організації, які до 01 січня 2017 року не приведуть свої установчі документи у відповідність з вимогами Податкового кодексу України, будуть виключені після 01 січня 2017 року контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

     Водночас повідомляємо, що з 02 листопада 2016 року адміністративний збір за державну реєстрацію змін до установчих документів неприбуткових організацій у вищезазначеному випадку не справляється.

Враховуючи закінчення перебігу строку, просимо представників неприбуткових організацій звертатися до Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, центрів надання адміністративних послуг та центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тернопільської області для подачі документів про внесення змін до власних установчих документів, з огляду на те, що після 01 січня 2017 року зазначені реєстраційні дії будуть проводитися на загальних засадах із сплатою адміністративного збору у розмірі 0,3 мінімальної заробітної плати (за державну реєстрацію змін до відомостей про громадські об’єднання – у розмірі 0,1 мінімальної заробітної плати).

      Крім того, звертаємо увагу, що відповідно до Розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про громадські об’єднання» від            22 березня 2012 року №4572-VI, статути (положення) громадських організацій, спілок громадських організацій мають бути приведені у відповідність із цим Законом протягом п’яти років з дня введення його в дію, тобто до 01 січня 2018 року. Реєстрація змін до статуту (положення), пов’язаних з введенням цього Закону в дію, здійснюється без справляння плати за реєстраційні дії протягом п’яти років з дня введення цього Закону в дію.

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: mrada@ber.te.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА