Sl

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501,  04058491@mail.gov.ua

Про попередження добування деревних соків в населених пунктах.

Pro poperedzhennya dobuvannya derevnih sokiv 2023    З середини березня в Україні розпочинається збір деревних соків – одних з цінних та поживних лісових продуктів. Масово його заготовляють постійні лісокористувачі, а також підприємці, які отримують для цього спеціальний дозвіл - лісовий квиток. Такий документ дає право на добування соку у відведених місцях з дотриманням встановлених правил заготівлі.

    Однак в межах населених пунктів, згідно вимог пункту 4.2 Правил утримання зелених насаджень в населених пунктах, така діяльність заборонена, а відповідальність за такі дії передбачено ст. 152 КУпАП.

    Громадяни, збираючи деревні соки в межах населених пунктів, можуть своїми діями спричинити загибель та послаблення екологічної стійкості дерев. Так, свердління отворів та прорубування кори в дереві призводить до зараження їх різного роду інфекціями, внаслідок чого розпочинаються процеси гниття деревини, що в подальшому позначається на якісному стані дерева та його здатності протистояти несприятливим погоднім умовам.

    При цьому звертаємо увагу на те, що за невжиття балансоутримувачем заходів для охорони зелених насаджень від знищення або пошкоджень передбачено відповідальність згідно санкцій ст. 153 КУпАП. Крім того, відповідно до вимог ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить забезпечення охорони, захисту, відтворення, підвищення продуктивності лісових насаджень, посилення їх корисних властивостей, підвищення родючості ґрунтів, дотримання правил і норм використання лісових ресурсів у межах лісів комунальної власності.

    До повноваження сільських, селищних, міських рад у сфері лісових відносин, згідно пункту 3ст. 33 Лісового кодексу України, належить забезпечення охорони, захисту, відтворення, підвищення продуктивності лісових насаджень, посилення їх корисних властивостей, підвищення родючості ґрунтів, дотримання правил і норм використання лісових ресурсів у межах лісів комунальної власності, не наданих у користування.

    Ст. 107 Лісового кодексу України (Відшкодування шкоди, заподіяної лісу внаслідок порушення лісового законодавства) доповнено частиною другою такого змісту: «Шкода, заподіяна лісу, не наданому в користування, у разі не встановлення осіб, винних у заподіянні шкоди, відшкодовується органом місцевого самоврядування, у межах території якого знаходиться ліс, якому була заподіяна шкода».

    У відповідності до вимог ст. 25 Закону України «Про рослинний світ» охорона рослинного світу передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на збереження просторової, видової, популяційної різноманітності і цілісності об'єктів рослинного світу, охорону умов їх місцезростання, збереження від знищення, пошкодження, захист від пожеж, шкідників і хвороб, а також невиснажливе використання. Охорона рослинного світу здійснюється центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, власниками та користувачами (в тому числі орендарями) земельних ділянок, на яких знаходяться об'єкти рослинного світу, а також користувачами природних рослинних ресурсів.

    З огляду на вищевказане, керуючись ст. 36 Закону України «Про рослинний світ» та Положення про Державну екологічну інспекцію у Тернопільській області затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 20.02.2023 року № 24, з метою попередження порушень природоохоронного законодавства, рекомендуємо, при виявленні порушень просимо повідомляти Державну екологічну інспекцію у Тернопільській області та структурні підрозділи ГУ Національної поліції в Тернопільській області.

Бережанське бюро правової допомоги

БЕРЕЖАНСЬКА ДПІ ГУ ДПС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

БЕРЕЖАНСЬКА ОКРУЖНА ПРОКУРАТУРА

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: 04058491@mail.gov.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА