Гаряча лінія (03548) 2-14-16
Sl

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501  mrada@ber.te.ua

Забезпечення учасників бойових дій ліками та лікарськими засобами

image001 копія Щороку, в перший тиждень грудня, в Україні проходить Всеукраїнський тиждень права. Метою цього заходу є інформування громадян про свої права та обов’язки, можливість їх застосування та захисту.

  Право учасників бойових дій на безоплатне отримання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 року № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань». Крім того, безоплатно та на пільгових умовах відпускаються лікарські засоби, зазначені у «Переліку лікарських засобів вітчизняного виробництва», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.1996 року № 1071.

 Замінювати ліки на аналог, не зазначений у переліку не можна. Аналог, не зазначений у Переліку, купляється за кошти пацієнта, які державою компенсовуватися не будуть, оскільки особа не позбавлена можливості звернутися до іншої державної аптеки чи замовити необхідний препарат в цій аптеці.

  Зважаючи на те, що жодним нормативно-правовим актом не закріплено обмежень для отримання ліків (щодо суми, періодичності тощо) на одну особу. Тому особа має право на отримання тієї кількості ліків та з тією частотою, якої вона потребує, але за умови наявності рецепта лікаря.

  Для того, щоб отримати безкоштовні чи пільгові ліки, необхідно:

  1. Мати рецепт лікаря;
  2. Проконтролювати, щоб на рецепті обов’язково був підпис лікаря та його особиста печатка, тільки тоді він має силу;
  3. Попросити лікаря вказати у рецепті міжнародні непатентовані назви ліків. Це необхідно для того, щоб Ви могли подивитись, чи є вони у Переліку лікарських засобів та щоб провізор у аптеці міг зробити заміну на аналогічний препарат, тільки іншого виробника (у випадку, якщо необхідного Вам препарату немає);
  4. Запитати у лікаря адресу державної аптеки, де Ви зможете отримати безкоштовні ліки (до кожної лікарні прикріплена своя державна аптека)

  Не забудьте повідомити лікаря, що Ви знаєте про те, що маєте право на безкоштовні ліки, посилаючись на вищезазначену Постанову та Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

    На сьогодні єдиної бази даних про наявність і кількість препаратів у лікарнях чи аптеках немає. Тому в медичних закладах та аптеках Вам можуть відмовити у безкоштовних ліках, посилаючись на їх відсутність.

У такому випадку Вам необхідно:

  1. Звернутися у письмовій формі до завідувача аптеки чи головного лікаря із запитом на отримання публічної інформації про наявність необхідних Вам препаратів;
  2. Звернутись у письмовій формі із відповідним запитом до міського та обласного управління охорони здоров’я;
  3. Якщо ліки потрібні Вам терміново, а відповіді ще потрібно чекати, пам’ятайте, що Вам повинні відшкодувати кошти, витрачені на придбання ліків. Тому потрібно зберігати всі чеки, щоб звернутися до міського голови чи голови обласної державної адміністрації Вашого регіону про повернення коштів;
  4. Залежно від отриманої відповіді Ви можете одержати відшкодування власних витрат або оскаржити відмову у судовому порядку.

Отримати безоплатну правову допомогу можна звернувшись за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6, тел.: (03548) 23999

               

Бережанське бюро правової допомоги

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: mrada@ber.te.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА