Гаряча лінія (03548) 2-14-16
Sl

 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501  mrada@ber.te.ua

СВЯТО ІВАНА КУПАЛА


     Купальські свята — історія, традиції, легенди …
Популяризація народних свят, обрядів та традицій є завжди актуальною у роботі Бережанської міської бібліотеки імені Богдана Лепкого.
   З нагоди свята Івана Купала у Бібліотеці презентується книжкова виставка «Купайло йде – молодь за собою веде», на якій представлена література з народознавства, етнографії, аудіо запис кінофільму Юрія Іллєнка «Вечір на Івана Купала». 
    Ознайомившись з літературою книжкової виставки читач може дізнатись з яких далеких язичницьких часів прийшло до нас це свято, його звичаї та переглянути відео.

Детальніше...

Визначна дата в історії України

   12 липня 135 років тому народився о.Петро Смик (м. Бережани, 1883) – священик, громадсько-культурний діяч. Закінчив гімназію в Бережанах. Вивчав право і теологію у Львові. 1911 р. рукопокладений у сан священика. Парох у с. Кропивники, м. Галич і до 1944 р. - в с. Жовчів. Тут знаходив поштовх до творчості Богдан Лепкий, залишивши у Жовчівській церкві намальовані ним образи, тут народилися і виросли четверо синів і донька о. Петра, які стали гордістю української нації:  Мирон і Євген поклали голови за волю України, Богдан - душпастир, Роман став д-ром медицини, меценатом і подвижником української культури. У липні 1944 р. о. Петро з дружиною, донькою Стефанією та зятем о. Вол. Тарнавським виїхав до Німеччини, а потім - до США. Проживав у синів. Продожував священичу діяльність, не цурався громадської праці. Після смерті дружини о. Петро переїхав до доньки в Канаду. Помер 24 травня 1966 р. Прах його перевезений до Чикаго, де проживав син Роман, і похований на укр. цвинтарі св. Миколая.

Відбулося засідання організаційного комітету з вивчення питання щодо підготовки та встановлення меморіальних таблиць на фасаді головного корпусу ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут»

   На підставі розпорядження міського голови від 29 березня 2018 року №69-р «Про утворення організаційного комітету з вивчення питання щодо підготовки та встановлення меморіальних таблиць на фасаді головного корпусу ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» утворено організаційний комітет з вивчення питання щодо підготовки та встановлення на фасаді головного корпусу ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» по вул. Академічна, 20 у м. Бережани (колишній будинок Окружного суду) меморіальних таблиць про перебування в м. Бережани Головного отамана УНР Симона Петлюри та про розташування Начальної Команди (Штабу) УГА.

Детальніше...

Визначний день в історії рідного краю

   12 липня 1923 р. у с. Вербів Бережанського району народився учасник національно-визвольних змагань, зв’язковий УПА Григорій Білоус. Прилюдно страчений 1945 року на центральному майдані Бережан, поблизу ратуші, через повішання. На стіні Бережанської ратуші в 1998 р. йому встановлена меморіальна таблиця.

 

 

 

 

 

 

Детальніше...

70-річний ювілей святкує Геннадій Мороз, донецький письменник з бережанським корінням

29 травня 2018 року виповнюється 70 років від дня народження Геннадія Аркадійовича Мороза, донецького письменника з бережанським корінням, редактора на телебаченні, лауреата премії ім. В. Сосюри Донецького обласного фонду культури, Почесного громадянина м. Бережани. 
   Біографічна довідка. Геннадій Аркадійович Мороз народився 29 травня 1948 року в місті Бережани, в родині службовця. Закінчив Бережанську СШ №1, Бережанський технікум механізації та електрифікації сільського господарства, в 1972 р. − філологічний факультет Дрогобицького педінституту, після закінчення якого служив в армії. 
   Нині працює вчителем української мови і літератури у Маріуполі на Донеччині.

Детальніше...

Віче-реквієм до 77-ліття масового знищення політв’язнів у бережанській тюрмі

    Сьогодні, 1 липня, біля каплички БАТІ на вшанування пам’яті жертв політичних репресій, за участю представників влади, священиків, громадськости, відбулося віче-реквієм до 77-ліття масового знищення політв’язнів у бережанській тюрмі.

Детальніше...

У народному домі села Рай відбувся святковий концерт, присвячений Дню матері

   У народному домі села Рай 20 травня 2018 року відбувся святковий концерт, присвячений Дню матері «Ти ж для мене цілий світ» ( завідувач - Галина Лещишин). Піснями, поезіями, хореографічними композиціями гуртківці клубу вітали найрідніших та найдорожчих матерів.

   У рамках свята експонувалася виставка української вишивки раївських майстринь «Мамина світлина» (бібліотекар бібліотеки-філіалу Наталя Савич).

Детальніше...

Більше матеріалів...

  1. 31 травня 2018 року відбулося свято останнього дзвоника
  2. 20 травня 2018 року відбувся захід, присвячений вшануванню пам’яті жертв політичних репресій
  3. 18 травня 2018 року на площі Ринок відбувся захід, присвячений відзначенню Дня Європи
  4. 17 травня 2018 року з нагоди Дня вишиванки на площі Ринок відбувся хоровий флешмоб «На добро і надію»
  5. 5 травня відбулася зустріч із сучасною українською письменницею Дарою Корній
  6. 26 квітня 2018 року в рамках відзначення 32-ї річниці Чорнобильської трагедії в м. Бережани біля пам’ятника Героям Чорнобиля відбувся мітинг-реквієм
  7. Відбувся концерт флейтової музики за участю випускника Бережанської державної школи мистецтв Андрія Зембовича
  8. У Бережанській державній школі мистецтв побували гості з Миколаївського державного вищого училища
  9. Вітаємо з перемогою Вікторію Вовк!
  10. Творчий звіт учнів та викладачів Бережанської державної школи мистецтв ім. М.Бездільного «Музика і діти»

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: mrada@ber.te.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА