Sl

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501,  04058491@mail.gov.ua

Обережно шахраї!

   Шахрайства в мережі Інтернет.

     Низька ціна товару, значно нижча від конкурентів, необхідна повна або часткова передоплата, відразу повинна насторожувати покупця. Така схема шахрайства є найпоширенішою. Продавець виставляє низьку ціна, але просить обов’язково передоплату, повну або часткову, відмовляється від оплати у відділенні служби доставки. В таких випадках покупець, оплативши товар, його частину чи вартість доставки, досить часто залишається з нічим. Основне правило покупок в Інтернет – передоплату вносить тільки перевіреним продавцям, з іншими оплачувати товар після отримання у відділенні пошти.

     Продаючи товар через Інтернет, також можливо стати жертвою шахрая. Під приводом оплати товару шахрай буде намагатися дізнатися усі дані платіжної картки покупця, за допомогою яких зможе зняти гроші з карткового рахунку. Щоб вберегти себе від збитків необхідно запам’ятати наступні прості правила:

  • для оплати на картку достатньо знати номер з 16 цифр, в жодному разі не повідомляти строк дії картки та CVV код (знаходиться на зворотній стороні картки).
  • для оплати на картку не потрібно отримувати жодних СМС повідомлень чи підходити до банкомату, не повідомляти шахраям дані СМС повідомлень, які надходять на картку покупців, та не проводити жодних операцій у банкоматі на вимогу.

Детальніше...

Відповідальність за майнові злочини в умовах воєнного стану

     Із початком війни введено воєнний стан, а згодом прийняті закони, які змінили Кримінальний кодекс України (далі – КК України), посиливши кримінальну відповідальність за ряд злочинів в умовах воєнного стану.

     Зокрема, із 7 березня 2022 року Законом № 2117-IX внесено зміни до КК України щодо посилення відповідальності за злочини за ст.ст. 185, 186, 187, 189, 191 КК України, вчинені в умовах воєнного стану. Це основні майнові злочини, які завжди становили значну частину всієї кримінальної статистики в Україні – крадіжка, грабіж, розбій, вимагання, а також розтрата і заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем.

     Наприклад крадіжка – ч. 1 ст. 185 КК України до цього вважалася не злочином, а кримінальним проступком, і за неї було передбачено покарання від штрафу 17 тисяч гривень до обмеження волі строком до 5 років. Лише в разі вчинення крадіжки повторно або за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 185 КК України), з проникненням у житло або інше володіння (ч. 3 ст. 185 КК України) чи у великому, особливо великому розмірі (ч. 4, 5 ст. 185 КК України) – передбачалися покарання у вигляді позбавлення волі.

Детальніше...

Відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період

      Відповідно до ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежність і територіальна цілісність України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України.

     Указом Президента України «Про загальну мобілізацію» від 24.02.2022 №69/2022 оголошено загальну мобілізацію на території України строком на 90 діб, яка неодноразово продовжувалася Указом Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» від 17.05.2022 № 342/2022 з 25.05.2022 строком на 90 діб, та Указом Президента України "Про продовження строку проведення загальної мобілізації" від 12.08.2022 № 574/2022 з 23.08.2022 строком на 90 діб.

     Мобілізації підлягають усі громадяни України віком від 18 до 60 років, які здатні виконувати свій військовий обов’язок, окрім винятків, передбачених законом.

Детальніше...

За позовом прокурора заборгованість буде повернута до бюджету

     Рішенням Господарського суду Тернопільської області задоволено позов Бережанської окружної прокуратури щодо стягнення з одного із підприємств колишнього Бережанського району заборгованість з плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, у розмірі 574,29 євро, що еквівалентно 19 595,18 грн. відповідно до офіційного курсу.

 

Бережанська окружна прокуратура

Кошти за лікування потерпілого від злочину підлягають поверненню у бюджет громади

     Згідно зі ст. 1206 Цивільного кодексу України особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, зобов’язана відшкодувати витрати закладу охорони здоров’я на лікування потерпілого від цього злочину, крім випадку завдання шкоди при перевищенні меж необхідної оборони або у стані сильного душевного хвилювання, що виникло раптово внаслідок насильства або тяжкої образи з боку потерпілого. Якщо лікування проводилося закладом охорони здоров’я, що є у державній власності, у власності Автономної Республіки Крим або територіальної громади, кошти на відшкодування витрат на лікування зараховуються до відповідного бюджету.

     Витрати, які з вини винної особи здійснені закладом охорони здоров’я на стаціонарне лікування потерпілого від злочину негативно впливають на фінансування інших хворих, внаслідок чого порушуються інтереси держави у сфері дотримання прав і свобод людини і громадянина в галузі охорони здоров’я та забезпечення пов’язаних з ними державних гарантій.

     З метою захисту інтересів держави в особі місцевих громад, прокурорами Бережанської окружної прокуратури упродовж 2022 року до суду пред’явлено 6 позовних заяв на суму понад 97 тисяч гривень щодо стягнення витрат на лікування потерпілого від злочину.

 

Бережанська окружна прокуратура

РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ БЕРЕЖАНСЬКОЇ ОКРУЖНОЇ ПРОКУРАТУРИ ЩОДО ЗМІЦНЕННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ПРАВОПОРЯДКУ УПРОДОВЖ 2021 РОКУ

ІНФОРМАЦІЯ

про результати діяльності Бережанської окружної прокуратури щодо зміцнення законності та правопорядку упродовж 2021 року

 

     Згідно положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» від 10.09.2019, наказів Генерального прокурора №39 від 17.02.2021 та №40 від 17.02.2021, з 15.03.2021 розпочала роботу Бережанська окружна прокуратура.

     Юрисдикція Бережанської окружної прокуратури поширюється на територію Бережанської, Зборівської, Підгаєцької міських територіальних громад; Козівської, Залозецької селищних територіальних громад та Купчинецької, Нараївської, Озернянської, Саранчуківської сільських територіальних громад.

     Бережанською окружною прокуратурою упродовж 2021 року вжито ряд заходів на виконання завдань щодо захисту конституційних прав і свобод громадян, економічних інтересів держави, протидії злочинності, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень, насамперед, на пріоритетних напрямах правоохоронної діяльності.

     Керівником окружної прокуратури 04.08.2021 проведено координаційну нараду із керівниками територіальних правоохоронних органів, на якій обговорено стан дотримання правоохоронними органами вимог законодавства щодо попередження та протидії злочинності у I півріччі 2021 році на території піднаглядній Бережанській окружній прокуратурі.

     В окружній прокуратурі створено та діє 4 міжвідомчі робочі групи, а саме щодо протидії кримінальних правопорушень у сфері довкілля та земельних правовідносин; бюджету, корупційних та пов’язаних із корупцією правопорушень; щодо попередження та протидії злочинності; щодо протидії кримінальних правопорушень пов’язаних із порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами.

     Впродовж 2021 року міжвідомчі робочі групи провели 4 засідання, що завершилися узгодженням спільних заходів, що знайшли своє відображення у відповідних протоколах.

Детальніше...

На Бережанщині правоохоронці викрили місцевого жителя, що незаконно рубав ліс

     24 листопада 2021 року на території Бережанського лісництва прокурорами Бережанської окружної прокуратури спільно із працівниками Тернопільського РВ (з дислокацією у м. Теребовля) УСБУ в Тернопільській області було викрито жителя м. Бережани, який здійснив незаконну порубку дерев та завантажив їх у кузов власного автомобіля «ЗІЛ 131».

     За попередніми підрахунками розмір шкоди, спричиненої незаконною порубкою дерев, становить 60 тис грн.

     Триває досудове розслідування.

БЕРЕЖАНСЬКА ОКРУЖНА ПРОКУРАТУРА

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: 04058491@mail.gov.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА