Sl

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501,  04058491@mail.gov.ua

Що Вам мають повідомити при влаштуванні на роботу?

     Влаштовуєтеся на роботу? Маєте знати, з чим вас мають ознайомити і які дії має вчинити роботодавець при працевлаштуванні нового працівника. Запам'ятайте!

     Певні зміни до Кодексу про працю внесено законом 'Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин", який набув чинності з 19 липня 2022 року.

     ДО ПОЧАТКУ роботи роботодавець зобов’язаний в узгоджений із працівником спосіб поінформувати працівника про:

     1) місце роботи (інформація про роботодавця, у тому числі його місцезнаходження), трудову функцію, яку зобов’язаний виконувати працівник (посада та перелік посадових обов’язків), дату початку виконання роботи;

     2) визначене робоче місце, забезпечення необхідними для роботи засобами;

     3) права та обов’язки, умови праці;

     4) наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, а також про право на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до законодавства і колективного договору - під підпис;

     5) правила внутрішнього трудового розпорядку або умови встановлення режиму роботи, тривалість робочого часу і відпочинку, а також про положення колективного договору (у разі його укладення);

     6) проходження інструктажу з охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони;

     7) організацію професійного навчання працівників (якщо таке навчання передбачено);

     8) тривалість щорічної відпустки, умови та розмір оплати праці;

     9) процедуру та встановлені цим Кодексом строки попередження про припинення трудового договору, яких повинні дотримуватися працівник і роботодавець.

     При укладенні трудового договору про дистанційну роботу роботодавець забезпечує виконання пунктів 1, 3, 5, 7-9 частини першої цієї статті та у разі потреби надає працівникові необхідні для виконання роботи обладнання та засоби, а також рекомендації щодо роботи з ними. Інформування може здійснюватися у формі дистанційного інструктажу або шляхом проведення навчання безпечним методам роботи на конкретному технічному засобі. У трудовому договорі за згодою сторін можуть передбачатися додаткові умови щодо безпеки праці.

     Ознайомлення працівників з наказами (розпорядженнями), повідомленнями, іншими документами роботодавця щодо їхніх прав та обов’язків допускається з використанням визначених у трудовому договорі засобів електронних комунікаційних мереж з накладенням удосконаленого електронного підпису або кваліфікованого електронного підпису.

     У трудовому договорі за згодою сторін можуть передбачатися альтернативні способи ознайомлення працівника, крім інформації, визначеної пунктом 4 частини першої цієї статті, що доводиться до відома працівників у порядку, встановленому цією статтею.

     Якщо виникають трудові спори, вирішувати їх можна в декілька способів:

     ✓досудовий - офіційна заява на ім'я керівника, звернення до профспілки (якщо є), скарги до Державної служби з питань праці. Скласти такі документи допоможуть юристи Криворізького центру безоплатної правової допомоги (вул.Качалова, 2, 0980408370, 0971398857 та інші бюро центру).

     ✓судовий - звернення до суду з позовом.

     ✓медіація - альтернативний спосіб вирішення спорів за участю нейтрального посередника - медіатора. У системі безоплатної правової допомоги пояснять, що це за процедура і допоможуть знайти медіатора.

     За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Бережанського бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6. Тел.: (03548) 2 39 99.

 

Бережанське бюро правової допомоги

БЕРЕЖАНСЬКА ДПІ ГУ ДПС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

БЕРЕЖАНСЬКА ОКРУЖНА ПРОКУРАТУРА

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: 04058491@mail.gov.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА