Гаряча лінія (03548) 2-14-16
Sl

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501,  04058491@mail.gov.ua

Чи має право охоронник супермаркету обшукувати покупця?

     Часто, роблячи покупки в магазинах/супермаркетах, можна спостерігати ситуацію, коли охоронник магазину оглядає сумки покупця, наполягає на тому, щоб показати кишені покупцеві, або ж сам здійснює обшук. Але є чи ці дії правомірними?

     Діяльність працівника охорони магазину/супермаркету регулює Закон «Про охоронну діяльність». За даним Законом охоронник супермаркету - це персонал самого магазину або охоронної кампанії, який належить до суб'єкта охоронної діяльності, має відповідну ліцензію, здійснює заходи, пов'язані з охороною майна супермаркету/магазину.

     Під час виконання свої обов’язків на роботі охорона не має права заглядати в сумку і здійснювати обшук. Це компетенція поліції. Тому якщо охоронники виявили щось підозріле за допомогою відеоспостереження (факт крадіжки) - повинні викликати поліцію.

     У такому випадку охоронник може провести лише огляд, який полягає у викладенні речей з кишень та сумки для того, щоби виявити вкрадене. Після виявлення вкраденого повинні викликати поліцію.

     Огляд здійснюється за добровільною згодою покупця і в присутності свідків, якщо є конкретні докази.

     В яких випадках охоронник має право викликати поліцію:

     1. Якщо продавці помітили факт крадіжки і повідомили про це охорону.

     2. Камери відеоспостереження зафіксували факт крадіжки.

     3. На виході з супермаркету спрацювала рамка сигналізації.

     У випадку, якщо охоронці супермаркету підозрюють покупця у крадіжці, а він нічого не брали в першу чергу потрібно вимагати, щоб надали докази факту крадіжки (записи відеокамер), за жодних обставин не проходьте до кімнати охорони, а якщо ж охоронці будуть наполягати на обшуку потрібно викликати поліцію.

     Крім того, на протиправні дії охоронників можна поскаржитися до інспекції у справах захисту прав споживачів, звернутись зі скаргою до прокуратури чи поліції або ж із позовом до суду.

     За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Бережанського бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6. Тел.: (03548) 2 39 99.

 

          Начальник відділу

          Бережанське бюро правової допомоги                                                             Процик П.Б.

БЕРЕЖАНСЬКА ДПІ ГУ ДПС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: 04058491@mail.gov.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА