Гаряча лінія (03548) 2-14-16
Sl

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501,  04058491@mail.gov.ua

Оформлення спадщини на земельний пай

     Земельна частка (пай) — умовна частка землі, визначена у результаті поділу земель, переданих у колективну власність, серед членів сільськогосподарського підприємства.

     Статтею 1216 Цивільного кодексу України передбачено, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Детальніше...

Як змінити прізвище після розірвання шлюбу?

     Статтею 113 Сімейного кодексу України передбачено, що особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

     Особа може змінити своє прізвище на дошлюбне під час розірвання шлюбу в судовому порядку, вказавши це у позовній заяві.

Детальніше...

Яка відповідальність передбачена за незаконне заволодіння транспортним засобом?

     На сьогоднішній день дуже поширеними є випадки викрадення автомобілів для здійснення шахрайських дій та розбір на запчастини. Із метою протидії на законодавчому рівні відповідні зміни було внесено до статті 289 Кримінального кодексу, зокрема за незаконне заволодіння транспортним засобом вже не буде покарання у вигляді штрафу, а такі дії каратимуться обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той же строк.

     Також встановлюється покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з конфіскацією майна або без такої за ті ж дії, винні повторно або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з насильством, що не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинені з проникненням у приміщення чи інше сховище, або з використанням електронних пристроїв для втручання в роботу технічних засобів охорони, або якщопредметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, вартість якого складає від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 105 100 до 262 750 грн.).

Детальніше...

Розірвання договору оренди земельної ділянки

     Оренда землі — це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

     Відповідно до статті 13 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

     Статтею 14 Закону визначено, що договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально. Право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації та виникає з моменту цієї реєстрації.

Детальніше...

Встановлення факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу

    Відповідно до частини другої статті 3 Сімейного кодексу України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

     Ознаками фактичної сім’ї, що складає фактичний шлюб між чоловіком та жінкою є:

     - спільне проживання чоловіка і жінки;

     - спільний побут;

     - взаємні права і обов’язки.

    Тривалість спільного проживання чоловіка та жінки як ознака наявності сім’ї на законодавчому рівні не визначена. Водночас строк спільного проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу має бути достатнім для того, щоб стверджувати, що між чоловіком та жінкою склалися усталені відносини, які притаманні подружжю.

Детальніше...

Особиста власність кожного з подружжя

     Особистою приватною власністю дружини або чоловіка відповідно до ст. 57 Сімейного кодексу України є:

     - майно, набуте нею (ним) до шлюбу;

     - майно, набуте нею (ним) за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

     - майно, набуте нею (ним) за час шлюбу, але за кошти, які належали їй (йому) особисто;

     - житло, набуте нею (ним) за час шлюбу внаслідок його приватизації;

Детальніше...

Зміна цільового призначення земельної ділянки

     Cтаття 19 Земельного кодексу України встановила, що за основним цільовим призначенням всі землі України поділяються на 9 категорій, наприклад такі як, землі сільськогосподарського призначення або землі житлової та громадської забудови.

     У свою чергу, в кожній категорії земель встановлено кілька видів цільового призначення земель, класифікація яких, затверджена Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 № 548.

     Поділ земель визначає розподіл земель на окремі види цільового призначення земель, які характеризуються власним правовим режимом, екосистемними функціями, видом господарської діяльності, типами забудови, типами особливо цінних об'єктів.

Детальніше...

БЕРЕЖАНСЬКА ДПІ ГУ ДПС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: 04058491@mail.gov.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА