Гаряча лінія (03548) 2-14-16
Sl

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501,  04058491@mail.gov.ua

Як правильно заповнювати виборчі бюлетені

     25 жовтня 2020 року, отримавши на своїй виборчій дільниці бюлетені кількох типів, виборцю необхідно буде проголосувати у кожному з них.

     У виборчому бюлетені з виборів депутатів обласної, районної, районної у місті ради, а також депутатів міської, сільської, селищної (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) ради:

Детальніше...

МІСЦЕВІ ВИБОРИ В УКРАЇНІ

     До дня "Х" залишається все менше часу. Що чекає на громадян України напередодні місцевих виборів, повідомляємо наступне.

    Під місцевими виборами розуміється голосування за кандидатів у депутати місцевих рад - сільських і селищних, міських, районних та обласних, районних у містах (де вони є), а також міського голову Києва та голів майже усіх міст, сіл і територіальних громад.

     Особливістю місцевих виборів 2020 року є те, що українці вперше обиратимуть депутатів до рад усіх рівнів від громад. А також зменшиться кількість місцевих рад, через обєднання територіальних громад та їх скорочення. На цих виборах виборцям прийдеться голосувати як за партію, так і за конкретного кандидата у ній.

Детальніше...

Відповідальність за самовільне спалювання листя та сухої трави

     Щороку восени починається сезон паління листя, сухої трави та інших рослинних решток. Люди, які палять суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують врожайність, але це міф.

     Спалювання рослинних залишків суворо заборонене.

     Не допускається спалювання промислових та побутових відходів, які є джерелами забруднення атмосферного повітря забруднюючими речовинами та речовинами з неприємним запахом або іншого шкідливого впливу, на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів. Але є виняток: коли це здійснюється з використанням спеціальних установок при додержанні вимог, встановлених законодавством про охорону атмосферного повітря (ст. 20 Закону «Про охорону атмосферного повітря»).

     Відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 № 76, прибудинкова територія повинна постійно утримуватися в чистоті, систематично очищатися від сміття, тари, опалого листя. Спалювання всіх видів відходів на даній території домоволодінь і в сміттєзбірниках забороняється.

Детальніше...

На який розмір аліментів на дитину можна розраховувати?

     Статтею 187 Сімейного кодексу України передбачено добровільний спосіб виконання матір’ю або батьком свого обов’язку утримувати дитину шляхом сплати аліментів.

     Так, один із батьків може подати заяву за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про відрахування аліментів на дитину з його заробітної плати, пенсії, стипендії у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві. Така заява може бути ним відкликана.

     Також батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначаються розмір та строки виплати. При цьому, умови такого договору не можуть порушувати права дитини, передбачені чинним законодавством.

Детальніше...

Хто має право на безкоштовний проїзд в громадському транспорті?

     Право на пільговий проїзд мають: ветерани війни; громадяни, що постраждали через події 26 квітня 1986 року (аварія на Чорнобильській АЕС); особи з інвалідністю та інші категорії громадян.

     До першої категорії відносяться:

     - учасники бойових дій та особи, прирівняні до них;

     - особи з інвалідністю війни та особи, які прирівняні до них;

     - особи, які супроводжують вищезазначену підкатегорію.

Детальніше...

Порядок стягнення надміру виплачених коштів отриманої державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям

     Якщо сім’єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи соціального захисту населення мають право вимагати повернення таких коштів, в тому числі і в судовому порядку.

Детальніше...

Як зареєструвати право власності на земельний пай?

     Відповідно до чинного законодавства до 1 січня 2025 року всі власники нерозподілених (невитребуваних) земельних ділянок або їх спадкоємці повинні оформити право власності на свої паї. Якщо вимогу не буде виконано, вважатиметься, що власники ділянок автоматично відмовилися від землі, і вона перейде у комунальну власність територіальної громади.

     Для реєстрації права власності на земельний пай необхідно:

     1. Звернутися до органів місцевого самоврядування з такими документами:

     - документом, що посвідчує право на земельну частку (пай);

     - заявою про виділення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості).

Детальніше...

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: 04058491@mail.gov.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА