Гаряча лінія (03548) 2-14-16
Sl

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501,  04058491@mail.gov.ua

Чи можливо поновити батьківські права?

     Досить рідко, але все ж таки бувають випадки, коли мати/батько, які були позбавлені батьківських прав, переосмислюють своє відношення до дитини, змінюють спосіб життя, бажають відновити спілкування з донькою/сином та приймати участь у їх житті.

 

ЧИ МОЖЛИВО ПОНОВИТИ БАТЬКІВСЬКІ ПРАВА?

     Відповідь на це запитання чітко врегульована статтею 169 Сімейного кодексу України. Так, відповідно до ч. 1 ст. 169 СК України мати, батько, позбавлені батьківських прав, мають право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав.

Детальніше...

Вихідна допомога при звільненні

     У сьогоднішніх реаліях звільнення не за власним бажанням стає буденністю, тож для захисту працівника у разі втрати місця роботи функціонує такий інструмент як вихідна допомога. Вихідна допомога — це державна гарантія, яка полягає в грошовій виплаті працівнику у випадках, передбачених законом, роботодавцем в колективному договорі або сторонами.

     Основним завданням вихідної допомоги є матеріальне забезпечення звільненого працівника в період пошуку ним нової роботи.

     Вихідна допомога не ототожнюється із заробітною платою, оскільки її розмір не пов'язаний з кількістю і якістю праці, а лише з фактом звільнення працівника з визначених законом підстав.Вихідна допомога не належить до компенсаційних виплат, які, для прикладу, виплачуються при переведенні на роботу в іншу місцевість.

Детальніше...

Спадкування нерухомого майна за відсутності правовстановлюючих документів

     Отримання у спадок будинку за відсутності правовстановлюючих документів - досить часте питання, з яким стикаються спадкоємці.

     1. Спадкодавець завершив будівництво, але не оформив належним чином документи на нерухоме майно.

     У цьому випадку необхідно звертатись до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно (стаття 392 ЦКУ). До заяви слід надати:

     - архівні довідки чи витяги з рішень про надання земельної ділянки чи дозволу на будівництво будинку спадкодавцю;

     - довідки виконавчого комітету депутатів трудящих;

     - записи у погосподарських книгах;

     - реєстрацію місця проживання спадкодавця у будинку за паспортом;

     - технічний паспорт на будинок;

     - сплату за комунальні послуги по цьому будинку;

     - документи про відведення в установленому порядку земельних ділянок під забудову тощо.

Детальніше...

Як виправити описку в судовому рішенні

     Інколи в тексті судового рішення виявляється описка, зокрема в написанні прізвища, імені, по батькові, дати тощо, чи арифметична помилка, що утруднює чи робить неможливим його виконання.

     Як діяти в такому випадку і хто має право звертатись до суду за виправленням помилки в рішенні суду?

     Статтею 269 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки або арифметичні помилки.

Детальніше...

Спадкування земельної ділянки

     Одним із найпоширеніших питань, яке виникає у громадян при вступі в спадщину, є оформлення земельних ділянок. Часом люди навіть не підозрюють про нюанси, які можуть чекати на того, хто хоче оформити спадщину на землю.

     Відповідно до цивільного законодавства України спадкування -це перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

     Спадкування земельної ділянки здійснюється за законом або за заповітом. Спадкоємцем за заповітом є особа, визначена у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини здійснюється спадкування за законом.

Детальніше...

Прийняття спадщини за відсутності заповіту

     «Помер, а про нас не подумав», можна часто почути з вуст родичів, яким належить оформляти спадщину. Що робити, якщо померлий таки не подумав і не залишив заповіт? Правильно - ставати в чергу.

     Цивільним кодексом України передбачено, що родичі будуть успадковувати все нажите померлому майно відповідно до черговості. При цьому кожна наступна черга спадкоємців одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців першої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, зміни черговості одержання права на спадкування.

Детальніше...

Нецільове використання аліментів

     Сімейний кодекс України визначає, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Одним зі способів такого утримання є сплата аліментів.

     Однак спірним є питання, що являють собою аліменти. Сімейний кодекс України визначає поняття «аліменти» як кошти на утримання дитини (ст. 181 СКУ). Але, наразі на законодавчому рівні не встановлено, на які саме витрати можуть бути використані аліменти і що включає в себе поняття «утримання дитини».

     І тому постає питання, чи є цільовим витрачанням аліментів заправка одержувачем аліментів за ці кошти машини, щоб возити дитину в школу? Або, наприклад, використання аліментних коштів на оплату комунальних платежів за опалення у квартирі, де мешкає дитина?

Детальніше...

БЕРЕЖАНСЬКА ДПІ ГУ ДПС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

БЕРЕЖАНСЬКА ОКРУЖНА ПРОКУРАТУРА

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: 04058491@mail.gov.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА