Гаряча лінія (03548) 2-14-16
Sl

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501,  04058491@mail.gov.ua

Безоплатне отримання земельної ділянки дитиною

     Доволі часто у жителів Україні виникає питання, чи має право дитина отримати у власність земельну ділянку?

     Можемо з впевненістю сказати так, може, відповідно до Конституції та законів України діти з моменту народження також мають певні права, в тому числі і право на безоплатну передачу їм земельних ділянок.

     Малолітніми дітьми вважають осіб, які не досягли – 14 річного віку, а неповнолітніми – осіб у віці з 14 до 18 років.

Детальніше...

Відшкодування моральної шкоди

     Однією із загальноприйнятих класифікацій завданої шкоди у законодавстві України є її поділ на матеріальну та моральну. Із визначенням та доказуванням матеріальної шкоди, зазвичай, проблем не виникає, бо вона являє собою збитки чи втрати, яких уже зазнала особа.А ось моральна шкода є не такою очевидною, бо вона є нематеріальною, а тому і являє собою поняття оціночне, тому у кожному конкретному випадку трактується по-своєму.

     Відповідно до статті 23 Цивільного кодексу України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.

Детальніше...

Особливості оподаткування спадщини

     Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи у дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регулюється ст. 174 Податкового кодексу України.

     Крім того, звертаємо увагу, що оподаткування спадщини залежить від ступеня споріднення спадкоємця та спадкодавця, а також від резидентського статусу цих осіб.

Детальніше...

Як повторно отримати свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану

     Якщо у вас викрали, ви загубили чи пошкодили свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану, для його відновлення необхідно звернутися із відповідною заявою до будь-якого відділу ДРАЦС України.

     При зверненні необхідно пред'явити оригінал паспорта чи паспортного документа.

     Якщо необхідно відновити свідоцтво про народження, то, окрім вас, за документом можуть звернутися ваші батьки, усиновлювачі, опікуни, піклувальники, представник закладу охорони здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, органу опіки та піклування або представник за довіреністю.

Детальніше...

Посилення відповідальності за порушення безпеки дорожнього руху

     В Україні з 17 березня починають діяти нові штрафи за порушення правил дорожнього руху.

     12 березня Президент Українипідписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» № 1231-IX, який Верховна Рада ухвалила 16 лютого 2021 року.

     Зокрема, Закон передбачає збільшення штрафів за водіння в нетверезому стані, втечу з місця ДТП, не пристебнутий ремінь, телефонні розмови за кермом, проїзд на червоне світло і інше. Штрафи посилили не тільки для водіїв, а й для пішоходів і велосипедистів.

Детальніше...

Припинення права на аліменти на дитину у зв'язку з набуттям права власності на нерухоме майно

     За законом батьки зобов'язані утримувати своїх дітей незалежно від того, чи перебувають вони у шлюбі чи ні, чи визнаний шлюб недійсним, чи позбавлені вони батьківських прав, чи дитина відібрана у батьків тимчасово без позбавлення батьківських прав.

     Однією з форм матеріального утримання дитини, що не досягла повноліття, є аліменти - кошти на утримання дитини, які визначаються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

     Невиконання аліментних зобов'язань є підставою для примусового стягнення невиплачених сум у порядку, передбаченому Законом «Про виконавче провадження».

Детальніше...

Сплата боргів попередніх власників квартири – чи потрібно сплачувати?

     При укладанні договору купівлі-продажу нерухомого майна ви маєте право вимагати від продавця нерухомості довідку про відсутність боргів за житлово-комунальні послуги.

     Пунктом 1 ч. 1 статті 7 Закону «Про житлово-комунальні послуги»  передбачене право споживача одержувати вчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством і умовами укладених договорів. Водночас відповідно до пункту 5 частини другої статті 7 Закону індивідуальний споживач зобов'язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

     Згідно зі ст. 14 Цивільного кодексу цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства. Особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов'язковим для неї.

Детальніше...

БЕРЕЖАНСЬКА ДПІ ГУ ДПС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

БЕРЕЖАНСЬКА ОКРУЖНА ПРОКУРАТУРА

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: 04058491@mail.gov.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА