Гаряча лінія (03548) 2-14-16
Sl

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501,  04058491@mail.gov.ua

Релігійний туризм. Бережанщина

     ⛪Костел Успіння Діви Марії у с. Біще на Бережанщині - пам’ятка архітектури національного значення (1367 р.).
     Храм був збудований у готично-ренесансному стилі, з елементами романської архітектури (у нижній ярус оборонної вежі вписано портал). Ренесансний декор репрезентований у вигляді білокам'яних різьблених порталів, які прикрашали склепіння.
     Велике враження справляв також інтер'єр костелу, який був насичений скульптурними зображеннями і декоративною ліпниною. Внутрішня аркада створювала відчуття захоплення, величі та підсилювала естетичну ефектність приміщення.
     Важливим елементом костелу в с. Біще є його яскраво виявлена обороноздатність. Твердий, тесаний та добре припасований камінь, з якого складалися його стіни, унеможливлював ефективний обстріл і, як наслідок цього, ефективний ворожий напад. Споруда була оточена кам’яним муром і, можливо, земляним валом.
     З тієї ж, обороноздатної, причини костел виділявся вікнами романського стилю, які були найбільш пристосовані до потреб фортифікаційного характеру, як і взагалі романський архітектурний стиль.
     Відреставрований костел освятили 26 липня 2015 року. Святy лiтypгiю oчoлив єпископ Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви Леон Малий.

Бережанське бюро правової допомоги

БЕРЕЖАНСЬКА ДПІ ГУ ДПС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

БЕРЕЖАНСЬКА ОКРУЖНА ПРОКУРАТУРА

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: 04058491@mail.gov.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА