Гаряча лінія (03548) 2-14-16
Sl

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501  mrada@ber.te.ua

Громадський бюджет міста Бережани

Як стягнути аліменти на студента?

 Коли дитині виповнюється 18 років і вона є студентом вищого навчального закладу, як правило процес навчання займає весь вільний час дитини і вимагає значних матеріальних витрат. У зв'язку з цим студенту практично не можливо працевлаштуватися і самостійно себе забезпечити. Тому як правило вмістом повнолітнього дитини займаються його батьки.

Нормами Сімейного кодексу України передбачено, що батьки повинні утримувати свою повнолітню дитину яка продовжує навчання - і у зв'язку з цим потребує матеріальної допомоги, протягом усього періоду навчання, але не більше ніж до досягнення нею 23 років.

Так, ст. 199 Сімейного кодексу України  "Обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання" передбачає: "Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання."

Деякі батьки виконують свій «батьківський обов'язок» добровільно і в повному обсязі, забезпечуючи свого студента всім необхідним: оплата навчання, готівкові гроші, покупка продуктів харчування, оплата гуртожитку і т.д.

Але є батьки, які категорично вважають, що дитині виповнилося вісімнадцять років - вона стала повнолітньою «і нехай сам себе матеріально забезпечує». У такому випадку необхідно звернутися до суду, з позовною заявою про стягнення аліментів на повнолітнього дитини на період його навчання.

Що потрібно знати:

- право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання;

- позовну заяву необхідно подавати в суд за своїм місцем реєстрації або за місцем реєстрації відповідача;

- якщо батько до якого подано позовну заяву про стягнення аліментів на період навчання в судовому порядку доведе, що він не має можливості матеріально допомагати своїй дитині (є безробітним, має інвалідність або інші поважні причини які будуть документально підтверджені) у стягненні аліментів може бути відмовлено;

- при подачі позовної заяви про стягнення аліментів позивач звільняється від сплати судового збору у всіх судових інстанціях.

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Бережанського бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6. Тел.: (03548) 2 39 99.

Начальник відділу

Бережанське бюро правової допомоги                                                                П.Б.Процик                                      

Адміністративна комісія при виконавчому комітеті Бережанської міської ради

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: mrada@ber.te.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА