Гаряча лінія (03548) 2-14-16
Sl

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 вул.Банкова 3, м. Бережани, Тернопільська область, 47501,  04058491@mail.gov.ua

Пенсійне страхування

 Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок.

Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України то такий місяць повністю зараховується в страховий стаж, і заробітна плата за цей місяць враховується при обчисленні пенсії.

Періоди трудової діяльності до 01 січня 2004 року зараховуються до стажу на підставі записів трудової книжки та додаткових документів. Після 2004 року людина повинна заробляти саме страховий стаж, умовою якого є сплата страхових внесків.

Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, менше мінімального рівня, страховий стаж становить неповний місяць і розраховується пропорційно нарахованої заробітної плати. Починаючи з 2004 року можна здійснити доплату до мінімального внеску таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок. Розмір доплати залежить від мінімальної заробітної плати та розміру внеску минулих років.

Якщо заробітна плата отримується в «конверті» та не сплачуються страхові внески, то ні цей стаж, ні зарплата не будуть враховані для обчислення пенсії.

Сьогодні це питання актуально як ніколи. Адже, якщо людина отримує велику зарплату, це ще не є гарантією високої пенсії: заробітки, з яких не були сплачені страхові внески, не беруться до уваги під час розрахунку пенсії.

Відомості про заробітну плату та сплачені внески зберігаються в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Кожному працюючому необхідно, хоча б раз на рік, перевіряти розмір своєї заробітної плати тавідрахування страхового внеску, які декларує роботодавець,   щоб виключити можливість наявності помилок, неточностей і недостовірності даних та мати впевненість на одержання справедливо заробленої пенсії.

Для цього, потрібно лише один раз звернутися до управління Пенсійного фонду за адресою м.Бережани, вул.Шевченка, 13 ата зареєструватися користувачем веб-порталу Пенсійного фонду України. Переглядаючи  на вебпорталі виписки з системи персоніфікованого обліку можна постійно контролювати свого роботодавця, перевіряти розмір офіційної заробітної плати, наявність позначки про пільговий стаж, період загального страхового стажу.

Нагадуємо про необхідність своєчасної та в повному обсязі сплати єдиного соціального внеску та погашення наявної заборгованості і фізичним особам – підприємцям. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника і не залежить від факту отримання чи неотримання доходу від підприємницької діяльності.

Також звертаємось до роботодавців та закликаємо Вас зробити крок назустріч суспільству – легалізувати зайнятість населення та відмовитись від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить громадянам отримати реальну соціальну підтримку.

Трудові відносини між роботодавцями і працюючими повинні будуватися на законодавчій основі, з дотриманням відповідних соціальних гарантій.

Бережанський відділ

обслуговування громадян (сервісний центр)

Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області

Бережанське бюро правової допомоги

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: вул. Банкова, 3, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: 04058491@mail.gov.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА